Допінгову справу щодо російської фігуристки Каміли Валієвої відновили

Джерело: CNN

9 та 10 листопада у Спортивному арбітражному суді (CAS) розглядатиметься допінгова справа щодо російської фігуристки Каміли Валієвої, яка триває з минулорічних зимових Олімпійських ігор.

Після командного змагання з фігурного катання на Зимових Олімпійських іграх у Пекіні 2022 року з’ясувалося, що на той час 15-річна Валієва дала позитивний результат на триметазидин – серцевий препарат, який може підвищити витривалість.

Команда Валієвої, яка виступала як Олімпійський комітет Росії, фінішувала першою, випередивши США та Японію, проте через скандал медалі так і не було вручено.

У грудні 2022 року комісія Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) заявила, що Валієва не несе “провину через недбалість” у скоєному проступку. Фігуристка також розповіла, що допінг вжила випадково.

Однак рішення РУСАДА оскаржили Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і Міжнародний союз ковзанярів (ISU), і навіть частину рішення оскаржило саме РУСАДА.

РУСАДА змінило свою позицію і тепер вимагає покарання, яке може включати або обмежуватися доганою для Валієвої, яку CAS оголосив у лютому.

Слухання CAS у Лозанні, Швейцарія, було перенесено у вересні після того, як арбітри попросили надати додаткову документацію.

“Слухання відновляться 9 і 10 листопада 2023 року в Лозанні, коли буде завершено доказове провадження, і група заслухає заключне подання сторін. Потім комісія обговорить і підготує арбітражне рішення”, – повідомила CAS у вересні.

Однак, за словами спортивного аналітика Крістін Бреннан, остаточне рішення може бути винесене лише через кілька місяців.

Той факт, що спортсмени з фігурного катання на зимових Олімпійських іграх 2022 року досі не отримали свої медалі, викликає суперечки.

У вересні американський фігурист Вінсент Чжоу сказав, що ситуація здається сюрреалістичною, враховуючи”шари складності та абсурду”, пов’язані зі справою.

“Я не думаю, що хтось із нас вважав, що знадобиться стільки часу, щоб розв’язати те, що, здавалося б, було чорно-білим випадком, але ось ми тут. І все ще виглядає так само сюрреалістично, як і в перший день”, – сказав він.

У вересні генеральний директор CAS Метью Ріб сказав CNN Sport, що судовий орган не можна звинувачувати у тривалості справи Валієвої.

  • Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) вирішило залишити чинними санкції проти Росії через недотримання антидопінгового кодексу.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.