Допомагав ворогу прорватись до Покровська: СБУ затримала російського агента

Джерело: Служба безпеки України
Контррозвідка Служби безпеки затримала на Донеччині ще одного російського агента. Зловмисник відстежував для агресора локації Сил оборони на найгарячішому напрямку фронту – Покровському.
Встановлено, що ворог планував наступальні операції із використанням надважких керованих авіабомб та всіх видів артилерії.
Для цього російська воєнна розвідка (більш відома як ГРУ) задіяла свого місцевого агента. Ним виявився 34-річний електрик із сусіднього Мирнограда, який чекав на повну окупацію Донеччини.
Завербував фігуранта його однокласник, який зараз воює проти України на східній ділянці фронту.
Основним завданням агента був обхід Покровська та прилеглої місцевості, фотографування позицій українських військ.
Найбільше ворога цікавили координати укріпрайонів, запасних командних пунктів та складів з боєприпасами українських військ.
Повертаючись додому після розвідвилазок, фігурант узагальнював зібрані дані в агентурний “звіт” для окупантів.
Співробітники СБУ завчасно викрили зловмисника, задокументували його контакти із “зв’язковим” російського ГРУ і затримали.
Одночасно контррозвідка Служби безпеки убезпечила локації оборонців Покровська.
Під час обшуків у затриманого вилучено телефон з анонімним чатом у месенджері, в якому він координував свої дії з окупантами.
Слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
- Контррозвідка СБУ затримала у Києві чергового агента ФСБ. Фігурант коригував ракетно-дронові атаки РФ по місту та шпигував за переміщенням ешелонів Сил оборони.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.