Дотримались традицій: нового спікера парламенту Канади силоміць затягли на робоче місце
Джерело: Букви
Нового спікера канадського парламенту Френсіса Скарпаледжіа силоміць затягли на робоче місце, а він – пручався. Все згідно з давньою традицією.
Ця традиція має глибокі історичні корені, що сягають британського парламенту, звідки Канада запозичила чимало елементів своєї парламентської системи. Одна з найцікавіших і символічних традицій — ритуал “опору” під час призначення нового спікера Палати громад.
Після обрання нового, його символічно “тягнуть” до крісла спікера, а він натомість “пручається”. Це виглядає так, ніби новообраний спікер неохоче приймає посаду.
Історично спікер був посередником між монархом і парламентом. У минулі століття, коли монарх міг страчувати або карати спікера за неприємні новини чи позицію парламенту, це була небезпечна посада. Тому спікери дійсно не хотіли цього призначення. Хоча сьогодні така небезпека не існує, традиція збереглася як символ відповідальності та складності цієї ролі.
Зауважимо, що новим спікером канадського парламенту став депутат від Ліберальної партії Френсіс Скарпаледжіа. Його обрання – перший крок нового парламентського скликання, яке розпочалося 26 травня після п’ятимісячної перерви, викликаної виборами лідера Ліберальної партії та достроковими федеральними виборами.
Відповідно до парламентської процедури, обрання спікера є формальним початком роботи парламенту після присяги депутатів. Скарпаледжіа замінив на цій посаді свого однопартійця Ґреґа Фергюса, який виконував обов’язки спікера з кінця 2023 року й також претендував на повторне обрання.
Хоча роль спікера асоціюється передусім із регулюванням дебатів у залі, ця посада включає низку важливих адміністративних, церемоніальних та дипломатичних функцій. Спікер зобов’язаний дотримуватися політичної нейтральності — після обрання він більше не бере участі у фракційних засіданнях своєї партії, не виступає в дебатах і голосує лише в разі рівності голосів.
- Під час візиту президента США Дональда Трампа в Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) десятки жінок виконали для нього танець волосся “халіджі”.
В Естонії навпроти кордону з Росією висять українські прапори — поруч з прапорами Естонії та ЄС.
Танкери, що перебувають під санкціями США, зʼявилися серед кораблів, які перевозять російську нафту до Індії.
Китайська приватна космічна компанія Beijing Space Epoch Technology 29 травня оголосила про успішні випробування багаторазової ракети-носія та її повернення. Відтак, Китай готується приєднатися до США, де компанія Ілона Маска SpaceX уже майже десятиліття використовує багаторазові ракети.
Видання The Washington Post зібрало історії того, як українці рятують собак під час війни. Журналісти вказують, що нині це стало національним обов’язком.
Нове дослідження пов’язує загадковий штам “синдрому білого носа” з поїздками між американськими та європейськими спелеологами.