Дозволи США бити по РФ скоротили площу безпечного простору ворога на 16% – ISW
Джерело: ISW
Обмежені зміни в політиці адміністрації президента США Джо Байдена, які дозволили Україні використовувати надану США зброю для ураження деяких російських військових об’єктів на невеликій ділянці території РФ, яка складає лише 16 відсотків.
Як зазначається, США обмежують використання Україною наданих озброєнь для завдання більш масштабних ударів по території Росії в межах досяжності ATACMS, наданих Україні.
“Політика США все ще захищає переважну більшість оперативного тилу і глибокого тилу Росії, і політика США забороняє Україні використовувати ATACMS будь-де в Росії”, – йдеться у звіті.
За словами аналітиків, дозвіл США фактично створив досить масштабну територію, по якій Сили оборони мають право бити із західних озброєнь. Водночас, деякі обмеження на типи американської зброї звузили можливість ЗСУ завдавати ударів по віддалених від кордону з Україною районах, які Росія використовує для прикриття власних бойових сил, органів управління, логістики і тилового забезпечення.
Зокрема дозвіл США завдавати ударів по території РФ з американської зброї для ураження деяких військових об’єктів на невеликій ділянці україно-російського кордону зменшив розмір наземної російської “недоторканної” території максимум на 16%.
При цьому політика США дозволяє противнику зберігати ще щонайменше 84% наземного захисту, оскільки Україні заборонено використовувати зенітні ракетні системи на решті території Росії, що захищає переважну більшість її оперативного і глибокого тилу.
Аналітики ISW припустили, що Збройні сили України можуть вражати усі легітимні військові цілі в межах досяжності реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) у Бєлгородській, Курській та Брянській областях.
Окрім того, як зауважили експерти, не факт, що Сили оборони мають на це дозвіл. Високопосадовці США дозволили Україні завдавати удари по території Росії за допомогою РСЗВ для контрбатарейного вогню, але географічно обмежили такі атаки районом кордону з Харківською областю.
Фактично ЗСУ мають право завдавати удари по російських військових об’єктах, “розташованих безпосередньо вздовж українського кордону”. Натомість Сили оборони не можуть бити по російських військових цілях далі у тилу або в інших районах Курської і Брянської областей, які також перебувають у зоні досяжності РСЗВ.
- Фахівці ISW вважають, що офіційні особи США досі чітко не висловили позицію щодо можливості України бити російських військових цілях на території РФ.
Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків.
Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.
Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.