США не можуть чітко прояснити свою позицію щодо ударів американським озброєнням по РФ – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW вважають, що офіційні особи США досі чітко не висловили позицію щодо можливості України бити російських військових цілях на території РФ.

Аналітики взяли до уваги брифінг речника з питань нацбезпеки США Джона Кірбі 4 червня, на якому він заявив, що США ніколи не забороняли Україні збивати російські літаки, навіть якщо вони за межами української території.

Така відповідь пролунала на питання про те, чи стосується нещодавнє часткове зняття США обмежень на здатність України завдавати ударів по цілях у Росії за допомогою американської зброї до ударів по російських літаках, які діють у російському повітряному просторі.

Кірбі припустив, що українські війська можуть збивати російські літаки в російському повітряному просторі, якщо вони “створюють безпосередню загрозу” для України, і заявив, що ЗСУ вже робили це з початку повномасштабної війни.

“Залишається незрозумілим, яка офіційна політика США щодо того, які російські літаки становлять “безпосередню загрозу” для України, а заяви Кірбі не пояснюють, як адміністрація США ставиться до цього питання”, – мовиться у звіті ISW.

Фахівці додали, що саме здатність України збивати російські літаки у повітряному просторі РФ дасть змогу захистись від ударів КАБами. Збивати ворожі літаки можна за допомогою американських систем ППО.

На думку аналітиків, поки Білий дім не може висловити чітку позицію у цьому питанні, Росія продовжує атакувати Україну зі свого повітряного простору.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

У США на озері Гренада, штат Міссісіпі, місцеві рибалки врятували від утоплення 38 гончих собак, які опинилися у водоймі внаслідок невдалого полювання на оленя.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Колишній очільник Білого дому Дональд Трамп повідомив, що визначився з кандидатурою віцепрезидента, з яким піде на вибори у листопаді цього року.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.