Байден дозволив Україні завдавати обмежених ударів по території РФ – Reuters

Джерело: Reuters

За даними американських посадовців, президент США Джо Байден непублічно дав дозвіл Україні бити американським озброєнням по території РФ. Водночас мовиться про обмежені удари.

Як пояснили джерела, Байден дав дозвіл атакувати лише російські військові цілі, розташовані на території РФ поруч з кордоном на Харківщині, звідки Росія почала новий наступ на регіон на початку травня.

“Нещодавно президент доручив своїй команді забезпечити, щоб Україна могла використовувати отримане озброєння для боротьби з обстрілами у Харківській області, щоб Україна могла завдати удар у відповідь по російських силах, які нападають на них чи готуються до нападу”, – повідомило одне з джерел.

У виданні зауважили, що це вже вдруге у 2024 році Байден непомітно пом’якшує свою політику щодо України. Зокрема раніше він дозволив передати на озброєння ЗСУ далекобійні ракети ATACMS, про які Україна давно просила.

“Адміністрація Байдена пройшла довгий шлях від своєї гіперчутливості та нерозуміння ризику ескалації”, – сказав підполковник армії США у відставці та ексдиректор з європейських справ Ради нацбезпеки Білого дому при адміністрації Трампа Олександр Віндман.

Він привітав зміну політики Байдена яка, за його словами, “розв’яже руки Україні”.

“Звісно, це правильний крок”, – наголосив Віндман.

Зауважимо, що станом на сьогодні дозволили застосовувати надане озброєння для ударів по РФ: Франція, Чехія, Велика Британія, Швеція, Польща, Нідерланди, Латвія, Литва, Естонія та Канада.

16 червня учасники Глобального саміту миру у Швейцарії оприлюднили спільне комюніке про основи миру, які підтримали 80 держав і чотири організації.

Війна за виживання держави – це той випадок, коли частенько доводиться обирати між більшим і…

Сьогодні, 16 червня, в Україні та світі відзначається День батька.

У Швейцарії завершилося перше засідання Глобального саміту миру.

Сполучені Штати надають Україні $1,5 млрд доларів на відновлення енергетичних об’єктів та гуманітарну допомогу.