Драпатий офіційно завершив роботу в Сухопутних військах і підбив підсумки

Джерело: Михайло Драпатий/Facebook

Генерал-майор Михайло Драпатий офіційно завершив виконання обов’язків командувача Сухопутних військ ЗСУ та заявив, що йде “зі спокійною совістю”.

“Завершив виконання обов’язків Командувача Сухопутних військ. Пропрацював у Командуванні пів року. Переважну частину часу — паралельно виконуючи обов’язки командувача ОСУВ “Хортиця”, тож значну частину процесів координував дистанційно. Йду з посади зі спокійною совістю — і з надією, що все важливе, що ми почали, буде продовжено і доведено до кінця”, — пише військовий.

За його словами, на момент призначення на посаду, командування Сухопутних військ перебувало в стані управлінської стагнації й він працював над тим, щоб зрушити цю систему. Зокрема, за пів року оновлено майже половину керівного складу командування в ключових функціях.

“Командування поступово переходить від культури страху до культури відповідальності. Рішення ухвалюються не з міркувань статусу чи лояльності, а на основі аналізу, результату і поваги до підлеглого. Вперше ініціатива знизу перестала бути загрозою — і почала ставати ресурсом. Не всі кадрові зміни вдалося реалізувати. Бо система продовжує чинити спротив і власне самозбереження ставить вище за інтерес країни та війська”, – розповів Драпатий.

Досягнуті результати генерал-майор розподілив на кілька напрямків:

Мобілізація і ТЦК

“Один із найболючіших напрямків. Оновлено понад половину керівного складу територіальних центрів. Усередині Командування — нові відповідальні за персонал і мобілізацію. Формується нова вертикаль, орієнтована на результат, не на “утримання процесу”. Паралельно йде пошук нової моделі роботи ТЦК — відкритої, справедливої, без корупційних практик. Прозорість, легітимність, повага до людини — те, що має стати нормою”.

Підготовка

“Розпочато структурну перебудову системи бойового навчання. Змінено командувача підготовки та частину керівництва, очищено деякі навчальні центри, оновлено програми. У фокусі — не лише формальна підготовка, а реальна готовність до першого бою. Додано інструменти психологічної підтримки, введено цифрові рішення управлінням підготовкою, оновлюється матеріальна база в навчальних центрах. Розвивається базова загальновійськова підготовка в бригадах. Робота триває”.

БпЛА, РЕБ, кібер

“В управліннях — нові молоді керівники, з фронту. Привнесли не тільки бачення розвитку, але і розуміння реальних потреб фронту — у дронах, боєприпасах, комплектуючих, підготовці та тактиках. Вперше масштабування безпілотних підрозділів відбувається за критерієм ефективності, а не лояльності. Нові керівники дали позитивну динаміку. Підрозділи розвиваються системно, з урахуванням реальних запитів фронту”.

Цифровізація

“Паралельно з іншими процесами запущено цифрову трансформацію управління. Упроваджуються бойові й тилові системи, адаптовані не до інтересів постачальника, а до потреб бойових підрозділів. Принцип простий: жодного ІТ заради ІТ — лише користь для війська”.

Логістика

“Нова команда почала переформатування логістичного блоку. Відмовляємося від старої моделі “тилового забезпечення як самоцілі”. Командування логістики стає сервісною структурою, яка працює на підрозділ. Створюється сучасний логістичний хаб з цифровими інструментами й новою структурою пріоритетів”.

Комунікація

“Ми почали говорити до суспільства й до власного особового складу мовою поваги, точності й чесності. Вперше системна комунікація будується не на залякуванні чи моралізаторстві, а на відповідальності. Сухопутні війська мають звучати переконливо — і всередині, і назовні”, – вважає Драпатий.

Крім того, в Сухопутних військах запустили системну протидію корупційним практикам, конфлікту інтересів, торгівлі посадами. Вже з’явилися перші результати, “опір — очікуваний, але зусилля треба нарощувати”.

“Я не ідеалізую результат. Ми могли зробити більше. Я міг зробити більше. Але я точно не жалкую за жоден день цієї роботи. Все, що вмів, знав і міг — я віддав тут”, – наголосив Драпатий і додав, що він лише розпочав зміни, які продовжаться й після того, як він пішов з посади.

Як відомо, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Михайло Драпатий подав рапорт про відставку після того, як Росія вдарила ракетами по розташуванню 239-го полігону, де загинули 12 військовослужбовців.

Згодом Драпатий повідомив, що залишається у строю. Того ж дня президент Володимир Зеленський призначив Михайла Драпатого Командувачем Обʼєднаних сил.

  • Перший командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України полковник Вадим “Борсук” Сухаревський прокоментував завершення своєї каденції на посаді, зауваживши, що “бачення подальшого розвитку СБС розходиться з керівництвом”.
  • Президент України Володимир Зеленський призначив Роберта “Мадяра” Бровді командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.