Друга декада травня виявилася однією з найсухіших за останні 30 років

Джерело: Український гідрометеорологічний центр

Друга декада травня, як і перша, була прохолодна, суха та вітряна й виявилася однією з найсухіших за останні 30 років.

В травні через відсутність ефективних опадів зменшились запаси продуктивної вологи в усіх шарах ґрунту під усіма культурами.

Фото: Український гідрометеорологічний центр

В південних областях та прилеглих районах центральних і східних областей тривала ґрунтова засуха (запаси вологи в метровому шарі ґрунту понизилися до 50 мм і менше).

Відсутність достатньої кількості вологи та обмежене тепло обумовлювали затримку утворення сходів пізніх теплолюбних культур, створювала малосприятливі умови для початкової вегетації технічних культур, які вже утворили сходи.

Заморозки різної тривалості та інтенсивності, які спостерігалися у першій та другій декадах травня, завдали пошкоджень  плодовим, плодово-ягідним, городнім, баштанним культурам, сходам теплолюбних культур.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані. 

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.