Друге судно із зерном вийшло з українського порту тимчасовим коридором
Джерело: Олександр Кубраков у Facebook
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що вже друге судно із зерном вийшло з українського порту тимчасовим коридором.
Відтак, судно AROYAT (прапор Палау) з 17,6 тисячі тонн української пшениці для Єгипту вийшло з порту “Чорноморськ”.
Це вже друге судно, яке скористалося тимчасовим коридором для цивільних суден на вхід до порту “Чорноморськ” з метою експорту агропродукції для країн Азії. Екіпаж судна – громадяни Єгипту, Туреччини, Азербайджану, Бельгії та Албанії.
До цього встановленим коридором пройшло судно RESILIENT AFRICA з трьома тисячами тонн пшениці для Азії.
Зазначимо, що світові ціни на пшеницю почали знижуватися одразу після того, як перше судно з зерном залишило один з українських чорноморських портів, уперше з моменту, коли Росія оголосила про вихід із “зернової угоди”.
- Вперше з моменту виходу Росії з “зернової угоди” з порту “Чорноморськ” вийшло вантажне судно із зерном. У серпні Україна оголошувала про створення “гуманітарного коридору” в Чорному морі для звільнення суден, які застрягли в портах після російського вторгнення.
- 21 вересня вантажне судно “Resilient Africa” прибуло до протоки Босфор у Туреччині. Це перше судно, завантажене зерном з України, яке зайшло в Чорне море та вийшло з нього за допомогою тимчасового коридору.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.
Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.