Другий тур виборів у Франції: спостерігається рекордна за понад 40 років проміжна явка

Джерело: пресслужба МВС Франції

7 липня у Франції відбувається другий тур виборів за парламенту. Вже до опівдня проголосували 26,63% громадян, що є рекордним показником з 1981 року.

Згідно з даними французького відомства, на парламентських виборах 2022 року явка на 12:00 була суттєво нижчою – 18,99%.

Особливо висока явка в округах Буш-дю-Рон – 34,59%, Коррез – 33,88% та Канталь – 33,48%. Найнижча явка в округах Сен-Дені – 12,77%, Валь-де-Марн – 17,07% та О-де-Сен – 18,72%.

Соціологи Harris Interactive та Ipsos відзначили, що це найвищий рівень явки з 1981 року.

Вже до 17:00 явка становила 59,71%. У 2022 році на цей же час рівень участі фіксували у 38,11%.

Джерело: МВС Франції

У першому турі голосування, що відбувся 30 червня, на той час явка склала 25,9%, а підсумкова до кінця дня досягла 66,71%, оновивши з 1997 року.

Виборчі дільниці працюватимуть до 21:00. Надалі оприлюднять результати екзитполів.

У першому турі “Національне об’єднання” разом із союзниками отримали 33%, ліві – 28%, тоді як блок Макрона здобув 20% підтримки. Другий тур пройде у 501 виборчому окрузі, і у 306 вийшли одразу по три кандидати. Саме тому Макрон спільно з лідерами лівих закликали соратників, котрі посіли в таких округах треті місця, знятися, аби суперники з центристів і лівих мали більше голосів для перемоги над правими.

Проте, вже до другого туру, більш як 200 кандидатів з різних політичних сил погодилися зняти свої кандидатури. Вони прагнули підтримати тих, хто має кращі шанси перемогти представників “Національного об’єднання” у своїх виборчих округах. Такий крок значно знизив шанси ультраправих на отримання абсолютної більшості.

Політики закликали не забирати один в одного голоси у другому турі парламентських виборів 7 липня, аби спробувати перешкодити ультраправим з “Національного об’єднання” Марі Ле Пен отримати абсолютну більшість у новому парламенті країни (289 і більше із 577 депутатських крісел).

Тож за прогнозами Ipsos, Ле Пен може отримати 175-205 місць у парламенті. Тоді як “Новий народний фронт” може розраховувати від 145 до 175 місць. Своєю чергою, група президента Емманюеля Макрона наближається до 118-148 місць.

Зауважимо, для формування більшості необхідно 289 місць.

За останніми опитуваннями, “Національне об’єднання” не зможе здобути абсолютну більшість, яку формальний лідер партії Жордан Барделла називав умовою свого прем’єрства. Проте партія, як очікується, залишиться найбільшою фракцією в парламенті.

Натомість позиції президента Макрона, який розпустив парламент і оголосив у країні дострокові вибори  після нищівної поразки своєї партії на виборах до Європарламенту, нічого не загрожує – він уже заявив, що має намір залишитися президентом до травня 2027 року, коли закінчиться його каденція.

9 червня президент Франції Емманюель Макрон оголосив про розпуск парламенту. Позачергові вибори відбудуться 30 червня та 7 липня. Макрон зробив оголошення після поразки його партії на виборах до Європарламенту. Партія Марі Ле Пен набрала близько 32%, тоді як партія Макрона отримала 15% голосів, соціалісти мають 14%. З 6 по 9 червня відбулися десяті вибори до парламенту ЄС, які проводять раз на п’ять років.

Читайте також: Ситуація у Франції викликає занепокоєння у ЄС щодо подальшої підтримки України – Bloomberg

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що росіяни готуються до втручання у вибори до Європарламенту. Туск наголосив, що погрози стосуються саме його країни. Також серед країн, які перебувають під найбільшою загрозою втручання, крім Польщі ще є Литва, Латвія, Естонія та меншою мірою Фінляндія.

Згодом ЗМІ проаналізували, як російські інтернет-тролі намагаються втрутитись у вибори до Європейського парламенту за допомогою дипфейків та двійників.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Нещодавно ми повідомляли, що невизначеність стосовно допомоги Україні зберігатиметься до результатів виборів. Наприклад, щодо чергової обіцянки Макрона постачати Україні французькі винищувачі. Цю обіцянку було дано Президенту України Володимиру Зеленському в Парижі лише за два дні до того, як Макрон розпустив парламент, але точна кількість літаків Mirage 2000-5, які Франція надішле, залишається неясною. За словами обізнаних джерел, переговори з країнами, які володіють такими літаками, тривають.

Політологи зауважують, що ймовірна перемога партії Ле Пен може не викликати серйозних змін всередині Франції, однак її позиція щодо Європи, України, Росії, оборони та змін клімату завжди відрізнялась від позиції Макрона.

Служба порятунку ведмедів Аппалачі (ABR), розташована неподалік від національного парку Грейт-Смокі-Маунтінс у штаті Теннессі (США), виявила вбитого чорного ведмедя, який намагався поїсти млинців на узбіччі дороги.

Протягом дня, 5 жовтня, російські загарбники здійснили 61 обстріл прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 108 вибухів. 

Представник охорони здоров’я Канади повідомив, що дитина померла від сказу після того, як прокинулася через кажана у своїй спальні.

Станом на 22:00 суботи, кількість бойових зіткнень на фронті збільшилась до 147.

Україна представить свій “план перемоги” на черговій зустріч із лідерами країн Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн) в Німеччині 12 жовтня, повідомив Президент України Володимир Зеленський.