ДТЕК виграла суд в Гаазі проти Росії щодо захоплених активів у Криму

Джерело: ДТЕК

Міжнародний арбітражний суд в Гаазі повністю задовольнив позов компанії ДТЕК проти Росії щодо захоплених активів у тимчасово окупованому Криму.

Арбітраж присудив Російській Федерації виплатити українській компанії компенсацію збитків в розмірі $267 млн, що включає відсотки та судові витрати на дату рішення. Нарахування відсотків триватиме аж до моменту повної сплати всієї суми збитків.

Судовий процес за позовом “ДТЕК Крименерго” проти РФ тривав з 2017 року.

Арбітражне рішення підлягає примусовому виконанню відповідно до Нью-Йоркської конвенції 1958 року.

ДТЕК планує невідкладно ініціювати процес визнання та допуску до виконання рішення на території тих держав, де знаходяться активи Росії.

До незаконної анексії Криму ДТЕК володів енергорозподільчою та енергопостачальною компанією “ДТЕК Крименерго”. Окупаційна влада відібрала контроль над активами компанії у законного власника після окупації Криму Росією у 2014 році.

“Росія повинна перебувати під постійним тиском – на полі бою, санкційним, юридичним. 24/7 ми працюватимемо над тим, щоб ворог був притягнутий до відповідальності та заплатив за розв’язану війну, за кожен злочин проти України та українців, за порушення міжнародного права. Рішення Міжнародного арбітражного суду свідчить, що світова система правосуддя стоїть на стороні правди і справедливості”, – зазначив акціонер компанії ДТЕК Рінат Ахметов.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.