НАЗК внесло 47 російських компаній, пов’язаних з видобуванням алмазів, до списку кандидатів на санкції

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 47 російських компаній, пов’язаних з видобуванням, обробкою і продажем алмазів, до списку кандидатів на санкції.

Більшість із цих компаній пов’язані з найвідомішою російською групою алмазовидобувних компаній – АК “Алроса”. Вона посідає провідну позицію у світі за обсягом видобутку цього дорогоцінного каміння.

Основну діяльність зосереджено в Якутії, а також в Архангельській області та Африці. “Алроса” контролює понад 90% видобутку алмазів у РФ, а прогнозні запаси корпорації становлять близько третини загальносвітових.

За даними НАЗК, компанія вже перебуває під санкціями України та багатьох країн санкційної коаліції, однак пов’язані з нею компанії продовжують працювати на світовому ринку алмазів.

У 2022 році Росія експортувала алмазів на понад 3,8 млрд доларів. Ці кошти наразі дозволяють продовжувати фінансувати ведення повномасштабної війни проти України та утримувати РФ свою економіку.

Крім цього, “Алроса” надає підтримку збройним силам країни-агресорки, а самі алмази використовуються Росією, серед іншого, для обходу санкцій.

Окремі країни санкційної коаліції заборонили імпорт російських алмазів, але поки що заборона поширюється лише на необроблене каміння. Після обробки в третіх країнах (здебільшого в Індії та КНР) російські діаманти отримують статус “змішаних” та можуть безперешкодно постачатися на ринки країн G7.

У НАЗК наголосили, що важливо не просто якнайшвидше ввести повну заборону на імпорт російських алмазів та діамантів країнами санкційної коаліції, а й забезпечити ефективну систему ідентифікації та відстеження походження діаманта, щоб мінімізувати шляхи для обходу Росією такої заборони.

Індія, ОАЕ, Бельгія – три найбільші хаби, де сьогодні російські алмази можуть перетворюватися у “змішані” діаманти. США, КНР, ЄС – найбільші їх споживачі.

“Кривавим діамантам немає місця на світовому ринку. Етичне споживання як ніколи актуальне питання для діамантової галузі.  НАЗК вже надіслало до Служби безпеки України та іншим відповідальним органам пропозиції щодо застосування санкцій проти “алмазних” компаній РФ”, – зазначили у НАЗК.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.