НАЗК внесло 47 російських компаній, пов’язаних з видобуванням алмазів, до списку кандидатів на санкції

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 47 російських компаній, пов’язаних з видобуванням, обробкою і продажем алмазів, до списку кандидатів на санкції.

Більшість із цих компаній пов’язані з найвідомішою російською групою алмазовидобувних компаній – АК “Алроса”. Вона посідає провідну позицію у світі за обсягом видобутку цього дорогоцінного каміння.

Основну діяльність зосереджено в Якутії, а також в Архангельській області та Африці. “Алроса” контролює понад 90% видобутку алмазів у РФ, а прогнозні запаси корпорації становлять близько третини загальносвітових.

За даними НАЗК, компанія вже перебуває під санкціями України та багатьох країн санкційної коаліції, однак пов’язані з нею компанії продовжують працювати на світовому ринку алмазів.

У 2022 році Росія експортувала алмазів на понад 3,8 млрд доларів. Ці кошти наразі дозволяють продовжувати фінансувати ведення повномасштабної війни проти України та утримувати РФ свою економіку.

Крім цього, “Алроса” надає підтримку збройним силам країни-агресорки, а самі алмази використовуються Росією, серед іншого, для обходу санкцій.

Окремі країни санкційної коаліції заборонили імпорт російських алмазів, але поки що заборона поширюється лише на необроблене каміння. Після обробки в третіх країнах (здебільшого в Індії та КНР) російські діаманти отримують статус “змішаних” та можуть безперешкодно постачатися на ринки країн G7.

У НАЗК наголосили, що важливо не просто якнайшвидше ввести повну заборону на імпорт російських алмазів та діамантів країнами санкційної коаліції, а й забезпечити ефективну систему ідентифікації та відстеження походження діаманта, щоб мінімізувати шляхи для обходу Росією такої заборони.

Індія, ОАЕ, Бельгія – три найбільші хаби, де сьогодні російські алмази можуть перетворюватися у “змішані” діаманти. США, КНР, ЄС – найбільші їх споживачі.

“Кривавим діамантам немає місця на світовому ринку. Етичне споживання як ніколи актуальне питання для діамантової галузі.  НАЗК вже надіслало до Служби безпеки України та іншим відповідальним органам пропозиції щодо застосування санкцій проти “алмазних” компаній РФ”, – зазначили у НАЗК.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.