Дуда скликає Раду нацбезпеки після зустрічі з Келлогом
Джерело: канцелярія президента Польщі/X
Президент Польщі Анджей Дуда 24 лютого проведе засідання Ради національної безпеки, аби у ширшому колі політичних сил обговорити розмову зі спецпредставником США з питань України й Росії у контексті початку мирних переговорів
Дуда повідомив, що наступного понеділка відбудеться засідання Ради нацбезпеки. Глава Польщі вважає, що питання, порушені під час зустрічі з представником президента США з питань України, генералом Кітом Келлогом, “вимагають обговорення польської політичної сцени у ширшому колі”.
Він пояснив, що зустріч відбудеться в понеділок, коли стануть відомі результати запланованих на найближчі дні зустрічей генерала Келлоа у Києві.
Тоді ми теж більше знатимемо на тему початкових рішень щодо майбутнього мирних переговорів, які тільки розпочнуться, бо те, що було сьогодні в Саудівській Аравії — це підготовка до мирних переговорів, що будуть тривати. Я вірю в те, що вони йтимуть у тому напрямку, що сприятиме побудові безпеки передусім у нашій частині Європи. Ми, звичайно, готові брати в цьому участь, — додав Дуда.
Полький президент також нагадав, що його країна щодня реалізує підтримку України, не лише надсилаючи військову допомогу протягом тривалого часу з “величезними зусиллями та відданістю”, але, перш за все, також і постійно, роблячи доступними транспортні й транзитні можливості, щоб Україна отримувала цю підтримку.
І я вірю, що це також сприяє безпеці в нашій частині Європи, — наголосив Анджей Дуда.
Prezydent @AndrzejDuda zwoła na poniedziałek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. pic.twitter.com/cfMCB6UKTK
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) February 18, 2025
Зауважимо, раніше Келлог заявив, що для досягнення миру в Україні можуть бути необхідні територіальні поступки. Водночас, під час конференції в Мюнхені, він акцентував важливість більш ефективного застосування санкцій проти РФ. Додамо, донька спецпредставника Дональда Трампа по Україні Кіта Келлога Меган Моббс від початку повномасштабного вторгнення РФ очолює фонд RT Weatherman Foundation, котрий надає Києву невійськову допомогу.
Раніше стало відомо група європейських країн таємно працює над планом розміщення військ в Україні для дотримання гарантій безпеки після мирної угоди з РФ. Головними у цьому є Франція та Велика Британія. Країни, які причетні до розроблення, не хочуть розповідати подробиці, щоб у президента РФ Володимира Путіна не було переваг.
Додамо, 17 лютого стало відомо, що лідери європейських країн планують відправити в Україну 25-30 тисяч своїх військових для забезпечення потенційної мирної угоди з Росією. За даними джерел, цей контингент виконуватиме роль “стримуючої сили”.
Армійців не розміщуватимуть безпосередньо на лінії зіткнення, однак вони будуть готові втрутитись, якщо Росія спробує відновити війну. Крім того, Європа зможе перекинути підкріплення з країн, сили яких ще не перебуватимуть в Україні, якщо миротворцям буде потрібно швидко збільшити чисельність та переміститись на поле бою.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що для контролю за мирною угодою знадобиться щонайменше 200 000 військових. Проте західні посадовці вважають, що можна обмежитися вдвічі меншою кількістю, оскільки основне завдання військ – діяти як “сигнальний бар’єр” для Росії.
Майже всі у Європі згодні, що у цьому питання знадобиться й підтримка з боку США. Натомість очільник Пентагону Піт Гегсет цього тижня заявив, що військ США в Україні не буде.
- Спецпредставник США з питань російсько-української війни Кіт Келлог сподівається, що за 100 днів можна буде досягти прогресу щодо припинення війни в України.
- Президент США Дональд Трамп продемонстрував прагнення завершити війну між Україною та Росією, хоча його адміністрація наразі має суперечливу позицію щодо підтримки України.
- Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс розповів, що Штати готові запровадити нові санкції проти РФ та навіть, ймовірно, вдатись до військових дій, якщо російський президент Володимир Путін відмовиться від мирної угоди з Україною.
- Президент Володимир Зеленський заявив главі США Дональду Трампу під час телефонної розмови 12 лютого, що лідер Кремля Володимир Путін лише вдає, що хоче домовитися про мирну угоду, тому що він “боїться вас”.
27 березня 2025 року Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по прикордонному пункту пропуску “Погар”, розташований у Случовській Брянської області РФ.
Останні три дні противник здійснює понад 200 штурмових атак щодоби.
США наполягають на укладенні масштабної угоди, що передбачає контроль над критично важливими мінеральними та енергетичними ресурсами України. Водночас документ не містить жодних гарантій безпеки для Києва, повідомляє Financial Times, посилаючись на проєкт угоди, переданий Україні.
З 27 березня на Миколаївщині правоохоронці посилюють заходи безпеки через зростання загроз. Запроваджують посилений контроль на блокпостах, у публічних місцях, під час масових заходів, металодетектори, перевірка транспорту, патрулювання територій з метою виявлення підозрілих осіб, предметів біля відділків поліції, а також додаткові етапи перевірки.
Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро ($3,78 мільярда) обіцяної фінансової підтримки України.