Дунайська комісія позбавила Росію права на членство
Джерело: міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter
Дунайська комісія вирішила позбавити Росію права членства через її удари ракетами та дронами по Нижньому Дунаю в Україні.
“Міжнародна ізоляція Росії продовжує зростати. Після необрання представника Росії до Міжнародного суду ООН, виконавчих рад Міжнародної морської організації, ЮНЕСКО та Організації із заборони хімічної зброї у листопаді, Росія зазнала ще однієї дипломатичної поразки – у Дунайській комісії, одній з найстаріших міжнародних організацій у світі”, – написав очільник МЗС.
Відтак, Дунайська комісія вирішила на своєму 100-му ювілейному засіданні, що членство Росії – несумісне через її удари ракетами та безпілотниками по Нижньому Дунаю.
Отже, Росія повинна покинути Комісію до 29 лютого 2024 року, інакше члени Комісії більше не визнаватимуть свої зобов’язання перед Росією за Белградською конвенцією про режим судноплавства на Дунаї.
Як зазначив очільник МЗС України, це рішення – відповідь на порушення принципів вільного та безпечного судноплавства на Дунаї.
Також воно ґрунтується на рішенні Комісії, прийнятому 17 березня 2022 року, відхилити російські повноваження, заборонити росіянам участь у всіх зустрічах та виключити їх зі складу секретаріату Комісії.
“Я вдячний членам Дунайської комісії за цей сміливий та принциповий крок”, – зазначив Дмитро Кулеба.
- 15 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що Росію, вперше в історії, виключили з Виконавчої ради ЮНЕСКО.
- У квітні 2022 року РФ виключили з провідного правозахисного органу ООН після того, як війська РФ вдерлися в Україну.
- 1 грудня Білоруське Товариство Червоного Хреста виключили з Міжнародної Федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (IFRC).
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.