Два українські кінофестивалі отримали гранти від програми ЄС «Креативна Європа»

Джерело: Мінкульт

Одеський міжнародний кінофестиваль і Kyiv International Short Film Festival отримали гранти від програми Європейського Союзу “Креативна Європа”.

Загалом на конкурс було подано 145 заявок з 33 країн, підтримано 95 проєктів з 31 країни.

З України перемогло 2 відомих кінофестивалі:

Одеський міжнародний кінофестиваль. ОМКФ є фестивалем, заснованим з метою забезпечення доступу до високоякісних фільмів для широкої аудиторії в Україні, підтримки постійного зростання української кіноіндустрії та підвищення кінограмотності. ОМКФ є найбільшою кіноподією в Україні та одним із найбільших за кількістю відвідувачів у Східній Європі.

Kyiv International Short Film Festival. Це щорічний кінофестиваль, присвячений показу короткометражних фільмів з усього світу. Він є найбільшим кінофестивалем короткого метру в Україні. Окрім показів фільмів, фестиваль організовує відкриті дискусії, майстер-класи та інші спеціальні заходи, об’єднуючи кінематографістів, фахівців та шанувальників кіно.

Зараз триває цьогорічний конкурс Networks of European Festivals. Для участі необхідно подати заявку до 11 квітня.

У Краснодарі жителі одного з мікрорайонів вийшли на протест через відключення електрики та перекрили вулицю.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.