Фільм «Довбуш» здобув Гран-прі на кінофестивалі «Птах» у Великій Британії

Джерело: Держкіно

Український фільм “Довбуш” режисера Олеся Саніна здобув головну нагороду – Гран-прі на українському міжнародному кінофестивалі “Птах” у Великій Британії.

У Великій Британії завершився другий український міжнародний кінофестиваль — “Птах”.

Головною темою українського міжнародного кінофестивалю у Великій Британії під назвою “Птах” є “українська культура та ментальність у контексті європейської”.

Нагороду в номінації “Найкращий повнометражний художній фільм (не про війну)” отримав фільм “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова.

Нагороду в номінації “Кращий повнометражний художній фільм про війну” отримав фільм Ахтема Сейтаблаєва “Мирний – 21”.

Нагороду в номінації “Кращий режисер повнометражного ігрового фільму” отримав режисер Денис Тарасов за фільм “БожеВільні”.

Нагороду в номінації “Кращий композитор повнометражного ігрового фільму” отримали Алла Загайкевич та Олександр Чорний за музику до фільму “Довбуш” режисера Олеся Саніна.

Спеціальну відзнаку за створення знакового фільму про видатну історичну постать української культури отримав фільм “Тарас. Повернення” режисера Олександра Денисенко.

Нагороду в номінації “Кращий оператор повнометражного ігрового фільму” отримав Олександр Кришталович за роботу у фільмі “Тарас. Повернення” режисера Олександра Денисенко.

Нагороду в номінації “Кращий сценарій повнометражного ігрового фільму” отримали Ксенія Заставська та Симор Гласенко за сценарій фільму “БожеВільні”.

Нагороду в номінації “Кращий актор другого плану повнометражного ігрового фільму” отримав Олексій Гнатковський за роль Івана Довбуша у фільмі “Довбуш” режисера Олеся Саніна.

Нагороду в номінації “Кращий актор – виконавець головної ролі у повнометражному ігровому фільмі” отримав Костянтин Темляк за роль у фільмі “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова.

Перемогу в номінації “Краща актриса повнометражного ігрового фільму” отримала Ірма Вітовська-Ванца за роль Ірини у фільмі “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з TikTok щодо того, що війна звершиться 18 травня.

Сі Цзіньпін, голова Китайської Народної Республіки, відвідає Угорщину з 8 по 10 травня в межах своєї європейської поїздки. Про це оголосив Гергелій Гульяс, міністр кабінету міністрів Угорщини, під час пресбрифінгу.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Вчені заявили, що до кінця століття більша частина населення світу може опинитися під загрозою заразитися хворобами, які переносять комахи, такими як малярія та денге.