Дві країни позбавлять судна російського тіньового флоту своїх прапорів
Джерело: Bloomberg
Частині тіньового російського нафтового флоту доведеться змінити прапор, під яким вони плавають, через санкції США та Великої Британії.
Барбадос до кінця січня вимагає 46 суден зняти прапор країни через санкції Великої Британії. Раніше Панама повідомила, що позбавляє свого прапора 68 суден, які потрапили під санкції США.
Згідно з морською базою даних Equasis, деякі з барбадоських суден вже перереєструвалися в інших країнах, включаючи Танзанію і Сан-Томе і Принсіпі.
Барбадос не вводив санкцій проти Росії, але країна в хороших відносинах з Великою Британією, тому дотримується санкцій, які вводить британський уряд. Тобто, Барбадос не вилучатиме з реєстру судна, що плавають під його прапором і потрапили під санкції США, якщо на них не накладе санкції Велика Британія.
- Шість російських нафтових танкерів, які все ще перебувають на етапі будівництва на суднобудівному заводі “Звезда”, потрапили під санкції США, запроваджені минулого тижня.
- Російський “тіньовий флот” становить загрозу морській, екологічній безпеці та підводній інфраструктурі в Балтійському морі. Про це йдеться у спільній заяві лідерів країн-членів НАТО в регіоні, опублікованій на сайті президента Фінляндії.
- Китай закриває ключові нафтові порти на сході країни для танкерів, що перебувають у санкційних списках США.
Сенат Чехії передасть на підпис президенту Петру Павлу законопроєкт, котрий забороняє росіянам мати подвійне громадянство. Відтак, для отримання чеського громадянства росіянам доведеться відмовитися від російського.
23 січня президент США Дональд Трамп підписав указ про розсекречення всіх документів про вбивства Джона Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга.
Сенат США затвердив Джона Реткліффа на посаді директора ЦРУ, підтримавши його кандидатуру, запропоновану Дональдом Трампом.
У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.
Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі повідомив, що за минулі кілька місяців російське розвідувальне судно “Янтар” двічі заходило до британських територіальних вод. Для відстеження його дій британська влада мобілізувала кораблі Королівського флоту, військові літаки та підводний човен.