Двох астронавтів, які перебувають на МКС понад пів року, повернуть не раніше березня

Джерело: NASA

Двоє астронавтів – Бутч Вілмор та Суні Вільямс, які прибули на Міжнародну космічну станцію на борту Boeing Starliner у червні цього року, не повернуться на Землю принаймні до березня 2025 року.

Як зазначається, спершу їхня подорож мала тривати приблизно вісім-десять днів, але у Boeing Starliner виникли проблеми. Тому у NASA вирішили повернути на Землю порожню капсулу, а астронавтів залишити на космічній станції задля їхньої ж безпеки.

Наступний екіпаж, який би забрав Вілмора та Вільямс, мали запустити у лютому 2025 року. Але SpaceX потрібно більше часу, щоб підготувати нову капсулу до старту. Тепер запуск відбудеться не раніше, ніж у кінці березня або напочатку квітня 2025 року. Саме тоді на Міжнародну космічну станцію запустять новий екіпаж із чотирьох осіб.

Представники NASA запевнили, що ця затримка не загрожує астронавтам.

“Міжнародна космічна станція нещодавно прийняла два польоти з поповненням запасів, і вона добре укомплектована всім необхідним для екіпажу, включаючи їжу, воду, одяг і кисень. Космічний корабель із поповненням запасів також доставляв спеціальні предмети для екіпажу, щоб відзначати свята на борту орбітальної платформи”, – йдеться в заяві NASA.

Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.

Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.