Двох чоловіків, які співпрацювали з російськими окупантами, засудили до 8 та 13 років тюрми

Зображення: СБУ
Джерело: СБУ
Ворожих поплічників, які допомагали росіянам втекти з Лимана та шпигували за Південноукраїнською АЕС, засудили до 8 та 13 років ув’язнення.
Один з них – колаборант із мисливського господарства в районі Лимана – отримав 13 років тюрми.
За даними слідства, після окупації міста він підтримав російських загарбників та допоміг їм “розквартируватись” у приватних будинках односельців, які виїхали на підконтрольну Україні територію.
Також колаборант надавав інформацію каральним загонам РФ про місця проживання учасників руху опору в регіоні.
Крім того, під час звільнення райцентру та сусідніх селищ зловмисник накреслив для російських військ маршрут для втечі через ліси до Кремінної на Луганщині.
Співробітники СБУ затримали його у вересні 2022 року при проведенні стабілізаційних заходів. За матеріалами Служби безпеки суд визнав його винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Зображення: СБУ
Інший засуджений – мешканець Миколаївщини – отримав 8 років позбавлення волі. Він збирав відомості про дислокацію, кількість особового складу та наявне озброєння Сил оборони, які охороняють Південноукраїнську АЕС.
Також він месенджером передавав російській спецслужбі локації електропідстанцій на території південного регіону.
За кожне виконане завдання зловмисник отримував від окупантів гроші. Для конспірації суми надходили на банківську карту його приятеля, якого він використовував “втемну”.
На підставі зібраних доказів суд визнав ворожого інформатора винним за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ).
- Ватажка так званої “Донецької Народної Республіки” засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Жителя Києва, який передавав російським спецслужбам дані про військові об’єкти та військовослужбовців ЗСУ, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Так званого “політексперта” із Житомира, який працював на кремлівські ЗМІ у Криму, засудили до 14 років позбавлення волі.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.