Двох зрадників, які воювали проти ЗСУ під Авдіївкою та Бахмутом, засудили до 12 років тюрми

Джерело: СБУ

Двох зрадників, які вступили до лав окупаційних військ РФ та воювали проти України, засудили до 12 років ув’язнення.

Обидва зловмисники потрапили у полон українських захисників під час запеклих боїв під Авдіївкою та Бахмутом.

За матеріалами української спецслужби суд призначив їм 12 років тюремного ув’язнення.

Одним із засуджених є бойовик з позивним “КВН”, який напередодні 24 лютого 2022 року приєднався до окупаційних угруповань Південного військового округу Росії. Там його зарахували до складу 5-ї мотострілецької бригади країни-агресорки “Калашникова” та боєприпаси до нього.

На початку повномасштабного вторгнення РФ він будував фортифікаційні укріплення росіян на Херсонському та Миколаївському напрямках.

Згодом зрадник брав безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони під Мар’їнкою та в районі Красногорівки на Донеччині.

Інший бойовик на прізвисько “Кондрат” перебував у складі одного з окупаційних угруповань РФ на посаді гранатометника. У лавах загарбників він спочатку облаштовував російські укріпрайони та блокпости поблизу Сєвєродонецька у Луганській області.

Потім фігурант обстрілював бойові позиції українських захисників неподалік Кліщіївки на Донеччині.

На підставі зібраних доказів суд визнав обох зловмисників винними за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.