«Дякуємо за гідного сина»: бійці 3 ОШБр згадали у свято матерів загиблих захисників

Джерело: NC13/telegram

12 травня військові штурмового взводу 3 штурмової роти 2 штурмового батальйону 3 ОШБр привітали матерів зі святом. Бійці також згадали тих, хто втратив своїх синів на російсько-українській війні. У цей день українські захисники надіслали квіти матерям від імені полеглих героїв.

У повідомленні зауважили, що 12 травня вся країна вітає матерів з їхнім святом, дякує за те що вони “дали життя, виховали і завжди чекають та підтримують”.

Сім‘я штурмового взводу 3 штурмової роти 2 штурмового батальйону 3 ОШБр сьогодні була небесною доставкою від кожного свого бійця, які на жаль вже ніколи не зможуть привітати маму особисто. Ми привітали мамусь від їх імені, бо вони завжди десь поруч. Від імені тих найкращих з нас, які увіковічнили свої імена на скрижалях боротьби за нашу з вами свободу.

Ми дякуємо кожній матері, яка виховала гідного сина та доньку своєї Нації, тих хто не зміг стояти осторонь та виборює майбутнє для держави🇺🇦

З днем матері, найрідніші. Пам‘ятаємо, любимо, мстимо за кожного.

фронтмен і засновник гурту “Тінь сонця”, а нині військовослужбовець 130 батальйону ТрО ЗСУ Сергій Василюк привітав українських матерів зі святом піснею “Два кольори” (Сл: Дмитро Павличка, муз: Олександр Білаш).

Зауважимо, 12 травня українці святкують День матері, який традиційно відзначається в другу неділю травня.

Запроваджене свято було указом Президента України від 10 травня 1999 року. В деяких інших країнах світу День матері щороку святкують 13 травня.

Історія виникнення свята

У XIX столітті активістка Енн Джарвіс Рівз разом із чоловіком народила 13 дітей, з яких вижити вдалося лише чотирьом. Діти померли через захворювання та антисанітарні умови, які сприяли поширенню епідемій. Протягом життя Енн Джарвіс боролася з антисанітарією, займалася просвітницькою діяльністю та надавала допомогу для зниження дитячої смертності.

Невдовзі активістка організувала в робітничих клубах День матері, покликаний сприяти покращенню санітарних норм. У започаткованих нею клубах збирали кошти на купівлю ліків та оплату послуг помічниць у сім’ях, де матері мали серйозні проблеми зі здоров’ям.

Після смерті Енн її донька Анна у 1907 році вирішила заснувати свято. Вона надсилала листи з ініціативою кілька років поспіль. Зрештою в 1910 року отримала відповідь. Того року у штаті Вірджинія (США) почали офіційно святкувати День матері. З часом американська традиція перейшла у інші країни світу. Наприклад, відразу після Першої світової війни День матері почали святкувати у Швеції, Норвегії та кількох інших країнах Європи.

День матері в Україні

Указом президента від 1999 року в Україні щороку відзначають День матері в другу неділю травня.

Ініціаторами запровадження та відродження Дня матері в Україні були членкині “Союзу українок” з Галичини. У 30-х роках ХХ століття вони влаштовували концерти, конференції, фестивалі, де обговорювали роль материнства у світі, а також писали статті до українських та світових газет.

У 1939 році в СРСР скасували День матері. Українці понад пів століття боролися за відновлення свята в Україні.

Старання “Союзу українок”, міжнародної організації “Жіноча громада”, Спілки жінок України повернули це свято в Україну на державному рівні у 1999 році. Травень обрали не випадково: в християнській вірі це місяць Пресвятої Богородиці, а католицька церква присвячує його Діві Марії.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.