Третя весна у полоні: у Києві пройшла акція на підтримку військовополонених (фоторепортаж)

Джерело: Букви

12 травня в Оболонському районі у Києві відбулася чергова акція “Третя весна у полоні. Не мовчи — полон вбиває!” на підтримку українських військових, котрі перебувають у російському полоні. Рідні військовополонених та небайдужі закликали зробити усе можливе для повернення захисників.

Сотні мітингувальників стояли обабіч дороги, з плакатами “Третя весна у полоні”, “FreeAzov”, “Їх дуже чекають вдома”, “Не мовчи”, “Полон – це пекло”, “Твоя байдужість їх вбиває”.

Акції на підтримку військовополонених відбуваються в українських містах щотижня.

26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених та різке зростання кількості достовірних звинувачень у стратах полонених.

Голова ММПЛУ Даніель Белль повідомила, що кожен з раніше опитаних українських військовополонених розповідав, як російські військовослужбовці та посадовці катували їх у неволі, застосовуючи неодноразові побиття, електрошок, погрози розстрілу, тривалі стресові пози та імітацію розстрілу. Більш ніж половина з них зазнали сексуального насильства.

Більшість колишніх військовополонених також розповідали про страждання від того, що їм не дозволяли спілкуватися зі своїми родинами, та що вони були позбавлені належного харчування й медичної допомоги.

Окрім цього, ММПЛУ зафіксувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках у період з грудня 2023 року по лютий 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який попередній період.

Читайте також: Багато іноземців не знають, що росіяни катують наших полонених – Спільнота родин Оленівки

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.