Динаміка декларування зросла вдвічі: за тиждень декларації подали понад 5 тисяч посадовців – НАЗК

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції

За минулий тиждень понад 5,7 тисячі посадовців подали декларації. Відтак, динаміка декларування в Україні зросла вдвічі.

Загалом станом на 28 серпня декларації за 2021 рік подали вже 399,2 тисячі посадовців.

Серед них: 48 народних депутатів (+3 за тиждень); п’ять міністрів (без змін); три заступники керівника Офісу президента (без змін); 35 428 посадовців категорій “А” та “Б” (держслужбовці, які обіймають керівні посади, + 213 за тиждень); 2 570 суддів (+ 39 за тиждень); 9 975 прокурорів, слідчих, дізнавачів (+ 67 за тиждень); 7 голів ОДА та ОВА (без змін).

За 2022 рік подали декларації понад 277 тисяч осіб. Зокрема – 31 народний депутат (+1 за тиждень), один заступник керівника Офісу президента (+1), чотири члени уряду (без змін), три голови ОДА/ОВА (без змін).

У НАЗК нагадали, що через війну подання декларацій поки що добровільне. Проте Україна взяла на себе зобов’язання перед МВФ відновити обов’язкове декларування та повноваження НАЗК з перевірки декларацій.

Неодноразово закликали відновити декларування й представники Єврокомісії, G7, GRECO, Світового банку та інших міжнародних інституцій.

Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.

Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.

2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.

З 1 січня у Швейцарії набула чинності заборона на носіння паранджі у громадських місцях, широко відому як “заборона на паранджу”