Динаміка декларування зросла вдвічі: за тиждень декларації подали понад 5 тисяч посадовців – НАЗК

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції

За минулий тиждень понад 5,7 тисячі посадовців подали декларації. Відтак, динаміка декларування в Україні зросла вдвічі.

Загалом станом на 28 серпня декларації за 2021 рік подали вже 399,2 тисячі посадовців.

Серед них: 48 народних депутатів (+3 за тиждень); п’ять міністрів (без змін); три заступники керівника Офісу президента (без змін); 35 428 посадовців категорій “А” та “Б” (держслужбовці, які обіймають керівні посади, + 213 за тиждень); 2 570 суддів (+ 39 за тиждень); 9 975 прокурорів, слідчих, дізнавачів (+ 67 за тиждень); 7 голів ОДА та ОВА (без змін).

За 2022 рік подали декларації понад 277 тисяч осіб. Зокрема – 31 народний депутат (+1 за тиждень), один заступник керівника Офісу президента (+1), чотири члени уряду (без змін), три голови ОДА/ОВА (без змін).

У НАЗК нагадали, що через війну подання декларацій поки що добровільне. Проте Україна взяла на себе зобов’язання перед МВФ відновити обов’язкове декларування та повноваження НАЗК з перевірки декларацій.

Неодноразово закликали відновити декларування й представники Єврокомісії, G7, GRECO, Світового банку та інших міжнародних інституцій.

3 липня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз бригадам на Харківщину FPV-дрони, Мавіки, комплекси РЕБ “Шатро”, квадроцикли та іншу техніку. Передаючи допомогу на фронт, політик закликав припинити цькування ЗСУ та політичні інтриги навколо військових.

У селі Стецівка Звенигородського району Черкаської області надзвичайники врятували п’ять цуценят під час ліквідації пожежі.

З 18 травня, коли розпочав роботу застосунок Резерв+, його послугами скористалися вже 2 мільйони громадян. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

В одному із розважальних центрів Житомира 9-річна дівчинка травмувалася під час гри на батуті. Лікарі діагностували у дитини компресійні переломи.

В Японії з’явилася нова тенденція, коли молоді жінки відмовляються від традиційних шлюбних церемоній на користь “сольних весіль”, де вони “одружуються” самі з собою.