«Дизайнерські рішення»: Енергоатом зведе 40 будиночків по ₴1,5 млн кожен

Джерело: Наші гроші

За останні чотири місяці у “Прозорро” було оприлюднено тендери “Енергоатому” на понад 450 млн грн для підготовки до будівництва на ХАЕС. Для влаштування будівельного містечка закупили конструкції на 100 млн грн: 60 споруд на 42,78 млн грн та 40 житлових будинків із меблями на 57,63 млн грн.

Будинки, закуплені наприкінці квітня, готові до проживання і призначені для працівників Запорізької АЕС, які відбудовують енергоблоки №3 та №4 ХАЕС.

Будинки мають бути оснащені енергоощадними вікнами Steko, утеплені мінеральною ватою, з інтер’єром з терасної дошки, дерев’яного фальшбрусу, ламінату і керамогранітної плитки. Опалення комбіноване, також встановлюють кондиціонери, бойлери, пожежну сигналізацію, телевізори, холодильники та інтернет.

Джерело: Наші гроші

Інтер’єр ретельно продумано: усі меблі – білого кольору. Подумали навіть про тримачі йоржика і туалетного паперу за 1 380 грн, хоча є й дешевші варіанти.

Ліжка Aqua Rodos Avangard коштують 35-45 тисяч грн, тоді як альтернативні моделі – близько 24 тисяч.

У договорах прописано також постіль, посуд, рушники та інші речі, але не всі угоди ідентичні.

Проаналізувавши технічну специфікацію модульних будинків, журналісти з “Наші гроші” виявили, що подібні конструкції коштують від 26 до 27 тисяч доларів (1-1,1 млн грн), що майже в півтора раза дешевше від тендерної ціни ХАЕС.

“У весняному контракті будиночки були по 1,5 млн грн, у вересневому – по 1,4 млн грн. Можливо, частково ця різниця пояснюється тим недешевим умеблюванням, про яке ми говорили вище. Однак наші підрахунки умеблювання свідчать, що воно могло коштувати лише 200 тисяч гривень для кожного будинку”, – розповіли у виданні.

Частину будинків вже доставлено до котеджного містечка.

Джерело: Наші гроші

ХАЕС також придбала 60 допоміжних модульних конструкцій:

  • 35 вагонів-гардеробів — 820 620 грн/шт
  • 3 вагончики для нарад — 997 320 грн/шт
  • 6 вагончиків-їдалень — 862 320 грн/шт
  • 1 медпункт — 606 334 грн/шт
  • 4 вагончики-душові — 708 000 грн/шт
  • 3 інструментальні — 420 000 грн/шт
  • 7 нічних постів охорони — 136 800 грн/шт
  • 1 пост із турнікетом — 242 400 грн/шт

Ці конструкції оснащено скромнішими меблями і технікою: столами з ДСП, стільцями з штучної шкіри, сталевими шафами. Вагончики для нарад мають столи з бука та інтерактивні дошки за 32 тисячі грн кожна.

Крім того, ХАЕС замовила проєкт 9-поверхового будинку за 1,92 млн грн і триває монтаж нового бетонного заводу. Для філії активно закуповують будівельну техніку, включаючи автонавантажувачі та екскаватори, на загальну суму 143 мільйони грн, а на спецодяг витратили понад 28 мільйонів грн.

  • Енергоатом уклав угоду на проєктування та будівництво захисної споруди на Рівненській атомній електростанції вартістю 509 млн грн лише 25 вересня 2024 року, після виступу Зеленського в ООН.
  • Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив про розширення місії Агентства з моніторингу стану критичних для безпеки АЕС підстанцій та підтримку планів України щодо добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС з використанням болгарського обладнання АЕС Belene.
  • Служба безпеки України затримала на хабарі директора з контрольно-ревізійної роботи АТ “Енергоатом”.

У Великій Британії понад 700 людей опублікували оголошення на сайті, що пропагує суїциди, з метою знайти “партнера по смерті”. Цей онлайн-ресурс став місцем, де люди знаходили собі партнера для спільного самогубства.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Росія вчинила в Україні понад 4 700 екологічних злочинів на загальну суму $64 млрд. Зокрема близько 142 тис. км² вважаються потенційно замінованими.

Під час розмови з американським письменником та журналістом Марком Тіссеном кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп заявив, що можлива угода щодо завершення війни між Україною та РФ “буде справедливою”.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час вітального слова на онлайн-конференції до Всесвітнього дня сільськогосподарських тварин “Об’єднуючи зусилля задля забезпечення благополуччя с/г тварин в Україні”, наголосив, що одним із основних пріоритетів європейського сільського господарства є благополуччя тварин.

Міністерство фінансів України 2 жовтня уклало кредитний договір з Експортно-імпортним банком Кореї на суму $100 млн.