Джо Байден виступив з прощальною промовою перед завершенням свого президентства

Джерело: CNN

Лідер США Джо Байден, за кілька днів до завершення свого президентського терміну, виступив з прощальною промовою з Овального кабінету Білого дому.

Свій виступ ще поки чинний глава Сполучених Штатів розпочав з того, що багато думає про те, ким є американський народ і ким він повинен бути.

У цьому контексті він згадав про один із символів США – Статую Свободи у Нью-Йорку – яку Штатам подарувала Франція. Байден наголосив, що статуя, як і сама Америка, збудована не однією людиною, а багатьма людьми з різних країн та шарів населення.

Він також висловив сподівання, що досягнення його адміністрації зберігатимуться роками, нагадавши про деякі з них, такі як зниження ціни на ліки для літніх людей, закони про безпеку вогнепальної зброї, допомогу ветеранам в отриманні меддопомоги.

Згадав Джо Байден і про досягнення США у зовнішній політиці, зокрема про Україну та про зміцнення НАТО.

“Україна залишається вільною, і ми випередили наших конкурентів з Китаю та багатьох інших країн”.

Водночас Байден попередив про розвиток “олігархії” у Штатах, наголосивши, що найбагатші американці не повинні мати жодних переваг перед представниками робочого та середнього класу.

“Я хочу попередити країну про деякі речі, які викликають у мене велике занепокоєння. І це небезпечне занепокоєння. І це небезпечна концентрація влади у руках дуже небагатьох надзаможних людей та небезпечні наслідки, якщо їх зловживання владою залишаться непокараними”.

Він також висловив занепокоєння через розповсюдження дезінформації, закликавши соціальні мережі до більшої відповідальності.

Ризики несе й штучний інтелект, попередив очільник США, закликавши, аби ШІ працював на благо Америки і щоб саме Штати очолили його розроблення.

Завершив свою промову Байден закликом до американців продовжувати бути учасниками демократичного процесу та бути на сторожі.

“Вам, американський народ. Після 50 років державної служби, я даю вам слово. Я продовжую вірити в ідею, яку відстоює країна. Країна, де сила наших інститутів та характер нашого народу мають значення і повинні зберегтись. Тепер ваша черга бути на сторожі. Нехай ви всі будете охоронцями полум’я. Нехай ви збережете віру. Я люблю Америку. Ви теж її любите. Нехай благословить вас всіх Бог. І нехай Бог захистить наші війська. Дякую за цю велику честь”.

  • Президент США Джо Байден оприлюднив прощальний лист до громадян, в якому згадав штурм Капітолія 6 січня 2021 року, організований прихильниками Дональда Трампа. У листі ці події Байден назвав “найгіршим нападом на демократію з часів Громадянської війни”.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.