Джо Байден виступив з прощальною промовою перед завершенням свого президентства

Джерело: CNN

Лідер США Джо Байден, за кілька днів до завершення свого президентського терміну, виступив з прощальною промовою з Овального кабінету Білого дому.

Свій виступ ще поки чинний глава Сполучених Штатів розпочав з того, що багато думає про те, ким є американський народ і ким він повинен бути.

У цьому контексті він згадав про один із символів США – Статую Свободи у Нью-Йорку – яку Штатам подарувала Франція. Байден наголосив, що статуя, як і сама Америка, збудована не однією людиною, а багатьма людьми з різних країн та шарів населення.

Він також висловив сподівання, що досягнення його адміністрації зберігатимуться роками, нагадавши про деякі з них, такі як зниження ціни на ліки для літніх людей, закони про безпеку вогнепальної зброї, допомогу ветеранам в отриманні меддопомоги.

Згадав Джо Байден і про досягнення США у зовнішній політиці, зокрема про Україну та про зміцнення НАТО.

“Україна залишається вільною, і ми випередили наших конкурентів з Китаю та багатьох інших країн”.

Водночас Байден попередив про розвиток “олігархії” у Штатах, наголосивши, що найбагатші американці не повинні мати жодних переваг перед представниками робочого та середнього класу.

“Я хочу попередити країну про деякі речі, які викликають у мене велике занепокоєння. І це небезпечне занепокоєння. І це небезпечна концентрація влади у руках дуже небагатьох надзаможних людей та небезпечні наслідки, якщо їх зловживання владою залишаться непокараними”.

Він також висловив занепокоєння через розповсюдження дезінформації, закликавши соціальні мережі до більшої відповідальності.

Ризики несе й штучний інтелект, попередив очільник США, закликавши, аби ШІ працював на благо Америки і щоб саме Штати очолили його розроблення.

Завершив свою промову Байден закликом до американців продовжувати бути учасниками демократичного процесу та бути на сторожі.

“Вам, американський народ. Після 50 років державної служби, я даю вам слово. Я продовжую вірити в ідею, яку відстоює країна. Країна, де сила наших інститутів та характер нашого народу мають значення і повинні зберегтись. Тепер ваша черга бути на сторожі. Нехай ви всі будете охоронцями полум’я. Нехай ви збережете віру. Я люблю Америку. Ви теж її любите. Нехай благословить вас всіх Бог. І нехай Бог захистить наші війська. Дякую за цю велику честь”.

  • Президент США Джо Байден оприлюднив прощальний лист до громадян, в якому згадав штурм Капітолія 6 січня 2021 року, організований прихильниками Дональда Трампа. У листі ці події Байден назвав “найгіршим нападом на демократію з часів Громадянської війни”.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.

У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.

Уночі 9 липня російські окупаційні війська масовано атакували Волинську область, скерувавши десятки повітряних засобів атак на обласний центр.