Джуліана Ассанжа, засновника WikiLeaks, звільнили з в’язниці

Джерело: WikiLeaks

З в’язниці Великої Британії було звільнено Джуліана Ассанжа – засновника WikiLeaks, якого США звинувачують у публікації таємних військових документів.

За повідомленням WikiLeaks, Ассанжа випустили з в’язниці вранці 24 червня і вже у вечері того ж дня він вилетів з Великої Британії до Австралії. У в’язниці Ассанж провів 1901 добу.

“Він був звільнений під заставу Високим судом Лондона і в другій половині дня був звільнений в аеропорту Станстед, де сів на літак і покинув Велику Британію”, – мовиться у повідомленні.

У виданні зауважили, що звільнення Ассанжа стало результатом глобально кампанії, яка “охопила борців за свободу преси, законодавців і лідерів усього політичного спектра, аж до ООН”.

Сукупність всіх заходів призвела до тривалих перемовин з мін’юстом США, що, в результаті, дало змогу укласти угоду, “яка ще не була офіційно завершена”.

В Австралії куди з в’язниці відправився Ассанж, його очікують дружина та діти.

Як відомо, Джуліан Ассанж погодився визнати себе винним у кримінальному злочині – публікації конфіденційних військових документів. Це дозволило йому уникнути ув’язнення у США.

Відповідно до угоди з американським мін’юстом, прокурори міністерства вимагатимуть  62-місячного ув’язнення, що дорівнює терміну, який Ассанж відсидів у лондонській в’язниці суворого режиму, поки він боровся проти екстрадиції до США.

ДОВІДКА: У США Джуліану Ассанжу висунуто 18 звинувачень, з яких 17 – звинувачення у шпигунстві, та одне – у незаконному використанні комп’ютера через публікацію секретних документів про дії США в Афганістані та Іраці.

Прокурори США наполягають, що Ассанж допоміг колишній американській військовослужбовиці Челсі Меннінг викрасти воєнні документи, які згодом опублікували на WikiLeaks.

За всіма звинуваченням Ассанжу у США загрожувало  175 років ув’язнення. Аби уникнути екстрадиції, Ассанж 7 років жив у посольстві Еквадору у Лондоні, а останні 5 років – у в’язниці.

Всі ці роки захист Ассанжа стверджує, що екстрадиція означатиме покарання за політичні погляди та порушення права на свободу слова.

  • Високий суд Лондона поставив низку умов американському уряду для екстрадиції Джуліана Ассанжа – засновника Wikileaks, якого у США звинувачують у шпигунстві. На виконання цих умов дали три тижні, і, якщо умови не будуть виконані, Ассанжу дозволять подати апеляцію проти екстрадиції.

Служба безпеки України затримала на хабарі директора з контрольно-ревізійної роботи АТ “Енергоатому”.

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.

Президент Грузії та лідери опозиції висловили свої обурення з приводу реклами, оприлюдненої правлячою партією, яка використала фотографії руйнувань в Україні, нібито стверджуючи, що тільки вона може зберегти мир з Росією.

В суботу, 28 вересня, на заводі Tata Electronics на півдні Індії, який виробляє компоненти для iPhone, спалахнула пожежа. Щонайменше десять людей отримали медичну допомогу, двох госпіталізували.

Згідно з новими польськими освітніми правилами, від 1 вересня українські учні, які знайшли прихисток у Польщі, зобовʼязані вчитись у польській школі.