Джуліана Ассанжа, засновника WikiLeaks, звільнили з в’язниці
Джерело: WikiLeaks
З в’язниці Великої Британії було звільнено Джуліана Ассанжа – засновника WikiLeaks, якого США звинувачують у публікації таємних військових документів.
За повідомленням WikiLeaks, Ассанжа випустили з в’язниці вранці 24 червня і вже у вечері того ж дня він вилетів з Великої Британії до Австралії. У в’язниці Ассанж провів 1901 добу.
“Він був звільнений під заставу Високим судом Лондона і в другій половині дня був звільнений в аеропорту Станстед, де сів на літак і покинув Велику Британію”, – мовиться у повідомленні.
У виданні зауважили, що звільнення Ассанжа стало результатом глобально кампанії, яка “охопила борців за свободу преси, законодавців і лідерів усього політичного спектра, аж до ООН”.
Сукупність всіх заходів призвела до тривалих перемовин з мін’юстом США, що, в результаті, дало змогу укласти угоду, “яка ще не була офіційно завершена”.
В Австралії куди з в’язниці відправився Ассанж, його очікують дружина та діти.
Як відомо, Джуліан Ассанж погодився визнати себе винним у кримінальному злочині – публікації конфіденційних військових документів. Це дозволило йому уникнути ув’язнення у США.
Відповідно до угоди з американським мін’юстом, прокурори міністерства вимагатимуть 62-місячного ув’язнення, що дорівнює терміну, який Ассанж відсидів у лондонській в’язниці суворого режиму, поки він боровся проти екстрадиції до США.
ДОВІДКА: У США Джуліану Ассанжу висунуто 18 звинувачень, з яких 17 – звинувачення у шпигунстві, та одне – у незаконному використанні комп’ютера через публікацію секретних документів про дії США в Афганістані та Іраці.
Прокурори США наполягають, що Ассанж допоміг колишній американській військовослужбовиці Челсі Меннінг викрасти воєнні документи, які згодом опублікували на WikiLeaks.
За всіма звинуваченням Ассанжу у США загрожувало 175 років ув’язнення. Аби уникнути екстрадиції, Ассанж 7 років жив у посольстві Еквадору у Лондоні, а останні 5 років – у в’язниці.
Всі ці роки захист Ассанжа стверджує, що екстрадиція означатиме покарання за політичні погляди та порушення права на свободу слова.
- Високий суд Лондона поставив низку умов американському уряду для екстрадиції Джуліана Ассанжа – засновника Wikileaks, якого у США звинувачують у шпигунстві. На виконання цих умов дали три тижні, і, якщо умови не будуть виконані, Ассанжу дозволять подати апеляцію проти екстрадиції.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.