Екоактивісти у Флоренції приклеїли наліпки на картину Сандро Боттічеллі

Джерело: Barron’s

Екоактивісти у Флоренції відвідали галерею Уффіці та прикріпили фотографії, що показують наслідки змін клімату, до скляної панелі знаменитого полотна Сандро Боттічеллі “Народження Венери”.

Два учасники групи Last Generation зуміли приліпити фотографії цих наліпок на картині XV століття перед тим, як їх забрали до поліцейської дільниці.

Фото: AFP

Протягом останніх двох років активісти з групи Last Generation провели ряд протестних акцій, які викликали різні реакції, зокрема вони облили себе червоною рідиною біля Флорентійського собору та прикріпили свої руки до скульптури у Ватиканському музеї.

Також минулого року вони облили себе брудом біля Сенату в Римі, а інші члени групи винні у розпиленні фарби на картину “L.O.V.E” Муаріціо Каттелана у столиці Італії.

У жовтні минулого року кілька активістів були оштрафовані на 3300 євро за протест з використанням оголення на мосту в Турині. Нині трьох членів групи заарештовано в Римі за розпилення фарби на фасад Сенату в січні.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.