Економіка РФ ризикує «перегрітися» через інфляцію та війну в Україні – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
Збільшення інфляції в Росії, спричинене зростанням споживчих цін, зокрема, на продукти харчування та паливо, ймовірно, призведе до збільшення її витрат на фінансування війни проти України.
За даними аналітиків, через зростання попиту, частково – через значне збільшення оборонних витрат, а також постійний тиск на ринку праці російська економіка, ймовірно, ризикує “перегрітися”.
На думку експертів, це з високою ймовірністю забезпечить збереження інфляції в РФ у 2024 році вище цільового показника у 4%, що, своєю чергою, ймовірно, призведе до скорочення реальних державних видатків, особливо в таких сферах, як соціальний захист, де витрати зростають швидше, ніж інфляція.
“Це ще раз демонструє переорієнтацію російської економіки на першочергове фінансування війни”, – йдеться в огляді.
Водночас аналітики вважають дуже ймовірним те, що Центробанк РФ збереже високі процентні ставки до 2024 року, що збільшить вартість кредитів для російських споживачів і, ймовірно, також вплине на витрати російського уряду на обслуговування боргу.
- Розвідка Сполученого Королівства проаналізувала свідчення російських військових та дійшла висновку, що РФ зіштовхнулася з проблемами щодо облаштування побутових умов армійців на полі бою в Україні.
Глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя 20 травня закликав країни “Групи семи” знизити цінову стелю на російську нафту до 30 доларів за барель.
Командир батальйону 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Андрій Підлісний розкритикував діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
20 травня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №13301, в якому народні депутати пропонують звернутися до міжнародної спільноти з закликом визнати Північну Корею державою-агресоркою за її безпосередню участь у повномасштабній війні РФ проти України.
20 травня Рада Європейського Союзу запровадила нові санкції проти трьох російських військових структур, причетних до розробки й використання хімічної зброї на території України.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.