Ексголова ЄЦБ закликав країни ЄС до масштабних інвестицій в оборону на тлі війни в Україні

Джерело: Bloomberg

Колишній очільник Європейського центробанку Маріо Драґі звернувся до країн ЄС із закликом спрямувати кошти в оборону у зв’язку зі змінами геополітичної ситуації у світі.

За його словами, ЄС необхідно “в короткі терміни” знайти способи фінансування масштабних інвестицій, щоб наздогнати серйозні зміни у світовому порядку.

“Протягом останніх кількох років у світовому економічному порядку відбулося багато глибоких змін, які мають різноманітні наслідки, один з них очевидний – нам доведеться інвестувати величезну суму за порівняно короткий час у Європі”, – наголосив він.

Виступаючи перед міністрами фінансів країн ЄС, він вказав на необхідність нарощування оборонних витрат через війну в Україні.

Драґі додав, що ЄС слід залучити більше приватних заощаджень. Розглядається, зокрема, спільне запозичення для посилення військового потенціалу, як було під час пандемії, спричиненої COVID-19.

Як повідомляли Букви, цього року 18 із 31 країн-членів НАТО виконають цільові витрати Альянсу на оборону – 2% ВВП. Це те, чого вимагає кандидат у президенти США Дональд Трамп у своїх перевиборчих заявах.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що “європейські союзники витрачають більше” на досягнення цілі блоку – витрачати щонайменше 2% ВВП на оборону. Водночас, додав він, деяким країнам ще потрібно “пройти шлях”, аби досягти “реального прогресу”.

Така заява Столтенберга прозвучала після того, як президент США Джо Байден розкритикував Дональда Трампа, який нещодавно заявив, що дозволить РФ атакувати тих членів НАТО, які не сплачують внески в Альянс. За словами Байдена, такі заяви є “небезпечними” та “неамериканськими”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.