Ексголову Верховного суду Князєва визнано винним у неправомірному одержанні подарунка

Джерело: НАЗК

Печерський районний суд м. Києва визнав винним ексголову Верховного суду Всеволода Князєва у порушенні встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків.

Крім того, суд зобов’язав Князєва сплатити штраф в розмірі 2 550 грн, а також конфіскував подарунок вартістю 906 600 грн.

Згідно з ч. 2 ст. 23 Закону України “Про запобігання корупції”, суддям заборонено приймати подарунки, вартість яких перевищує два прожиткових мінімуми для працездатних осіб.

На момент вчинення Князєвим правопорушення обмеження складало один ПМ, що становило 2 684 грн. Подарунком, у тому числі, є майно, що передається у платне користування за ціною, нижчою від мінімальної ринкової.

Порушуючи вказану заборону, Всеволод Князєв отримав подарунок у вигляді оренди квартири у Печерському районі (Липки) міста Києва площею 133 кв.м за ціною, суттєво нижчою від мінімальної ринкової вартості оренди житла. На підставі договору оренди нерухомого майна, укладеного наприкінці 2017 року, суддя винаймав квартиру для проживання із щомісячною платою 1 тис. грн.

Постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Нагадаємо, 13 жовтня 2023 року голова НАЗК Олександр Новіков склав протокол стосовно ексочільника Верховного суду про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-5 КУпАП.

Довідково. 15 травня НАБУ та САП повідомили про викриття масштабної корупційної схеми у Верховному суді України. Правоохоронні відомства пообіцяли надати деталі згодом, однак деякі ЗМІ розповсюдили інформацію, що до справи причетний на той час голова ВС України Всеволод Князєв.

Наступного дня, 16 травня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) розповіли подробиці корупційної схеми у Верховному суді України. Зокрема було підтверджено, що фігурантом справи є Князєв, а також Костянтин Жеваго – співвласник фінансово-промислової групи “Фінанси і кредит”.

Того ж дня Пленум Верховного суду України достроково зупинив повноваження голови Верховного суду Всеволода Князєва з 16 травня 2023 року. Відповідне рішення підтримало 140 суддів.

  • Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила під вартою ексголову Верховного суду Всеволода Князєва, якого підозрюють в отриманні неправомірної вигоди.
  • Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила ексголову Верховного суду Князєва, котрого підозрюють в отриманні хабаря, під вартою, водночас зменшивши розмір застави з 27 до 20 мільйонів гривень.
  • 5 грудня ВАКС залишив під вартою колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва, проте, зменшив розмір застави з 35 до 27 мільйонів гривень.
  • 3 жовтня правоохоронці завершили розслідування за підозрою ексголови Верховного суду Всеволода Князєва в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.