У НАБУ повідомили про завершення слідства по справі Голови Верховного Суду

Джерело: пресслужба НАБУ

3 жовтня правоохоронці завершили розслідування за підозрою колишнього Голови Верховного Суду Всеволода Князєва в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. Вже 18 років потому господарський суд відмовив колишнім акціонерам у задоволенні вимог, які намагалися визнати договір купівлі-продажу недійсним та повернути собі акції ГЗК.

Однак, у 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір. Вже на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з суддями Верховного Суду. Він передав адвокату 2,7 млн дол. Тож у квітні 2023 року Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.

Під час слідчих дій, правоохоронці задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 млн дол.

Наразі матеріали справи відкриють для ознайомлення стороні захисту.

Довідка. 15 травня НАБУ та САП повідомили про викриття масштабної корупційної схеми у Верховному Суді України. Правоохоронні відомства пообіцяли надати деталі згодом, однак деякі ЗМІ розповсюдили інформацію, що до справи причетний на той час голова ВС України Всеволод Князєв.

Наступного дня, 16 травня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) розповіли подробиці корупційної схеми у Верховному Суді України. Зокрема було підтверджено, що фігурантом справи є Князєв, а також Костянтин Жеваго – співвласник фінансово-промислової групи “Фінанси і кредит”.

Того ж дня Пленум Верховного Суду України достроково припинив повноваження голови Верховного Суду Всеволода Князєва з 16 травня 2023 року. Відповідне рішення підтримало 140 суддів.

В Україні засудили трьох учасників міжнародного злочинного угруповання “Ндрангета”, котрі організували канал контрабанди кокаїну з Південної Америки до ЄС через територію України. 

Численні прихильники готовності до катастроф зазвичай асоціюються з консерваторами. Втім, нині у США формується нова хвиля людей лівих політичних поглядів, котрі готуються до глобальних катастроф – від змін клімату до колапсу державних інституцій. На відміну від традиційного образу – озброєного одинака у бункері з консервами – ці послідовники орієнтовані на солідарність, взаємодопомогу й колективне виживання. 

20 червня український журналіст Владислав Єсипенко, котрий понад чотири роки перебував у російському ув’язненні, вийшов на свободу та залишив тимчасово окупований Крим. 

22 червня Головний рабин України Моше Реувен Асман сподівається, що удари по Ірану стануть початком падіння тоталітарних злочинних режимів у світі.

22 червня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що в Україні відкрився офіс норвезької компанії-виробника систем ППО NASAMS Kongsberg Defence and Aerospace.