Екснардепа Євгена Мураєва судитимуть за держзраду: йому загрожує до 15 років тюрми
Джерело: СБУ
Судитимуть керівника забороненої партії “Наші”, екснардепа Євгена Мураєва, який причетний до підривної діяльності на користь РФ. Йому загрожує до 15 років ув’язнення.
Фігурант використовував підконтрольний йому телеканал “Наш” для масового поширення кремлівської пропаганди в Україні.
За матеріалами СБУ обвинувальний акт скеровано до суду.
Як встановило слідство, Мураєв задіяв власний медіаресурс для подачі викривленої інформації про внутрішню ситуацію в нашій державі.
У такий спосіб він сприяв агресору у численних спробах дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
У зв’язку з цим на початку лютого 2022 року проти телеканалу Мураєва було запроваджено санкції РНБО. Експертизи підтвердили факти антиукраїнської діяльності фігуранта.
На підставі зібраних доказів екснардеп обвинувачується за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 111 (державна зрада); ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).
Зловмиснику загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що восени 2022 року співробітники СБУ провели серію обшуків за місцями проживання та в офісах Мураєва у Києві.
Під час слідчих дій за адресами фігуранта виявлено готівку в російських рублях, зброю, а також комп’ютерну техніку і мобільні телефони із доказами злочинних дій.
- Державне бюро розслідувань оголосило у розшук народного депутата України IX скликання від забороненої політичної партії “Опозиційна платформа – За життя” Вадима Рабіновича.
- Народному депутату від забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” Нестору Шуфричу повідомлено про нову підозру за фінансування Росгвардії у Криму.
- Екснардепа від забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” Рената Кузьміна судитимуть за державну зраду – йому загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.