Експорт російського вугілля впав до 6-річного мінімуму через санкції та логістику

Джерело: The Moscow Times

Російські вугільні компанії третій рік поспіль зіштовхуються зі скороченням експорту.

Минулого року вугільники знизили обсяги експорту до 195 млн тонн, що на 17,5 млн тонн менше, ніж у попередньому році, та на 26,2 млн тонн порівняно з 2022 роком. У порівнянні з довоєнним 2021 роком, коли експорт складав 223,4 млн тонн, показник зменшився на 13%, ставши найнижчим за останні шість років. Для порівняння, у 2020 році експорт вугілля склав 211 млн тонн, у 2019 — 199 млн тонн, а у 2018 — 193 млн тонн.

На динаміку експортних поставок продовжують негативно впливати санкції. У той час як Європа зберігає закупівлі нафти та газу, хоча й у зменшеному обсязі, вугілля потрапило під повне ембарго. Крім того, найбільші вугільні компанії, такі як СУЕК і “Мечел”, були внесені до санкційних списків США.

Ситуацію ще більше ускладнили проблеми на залізницях, які виявилися неготовими до “розвороту економіки на Схід”. Нестача локомотивів та машиністів, разом зі збільшенням вантажопотоку, поставили російські залізниці на межу транспортного колапсу. Середня швидкість руху на мережі впала нижче 35 км/год, що стало найнижчим показником з 1991 року. Через затори на залізницях кілька вугільних компаній не змогли виконати експортні поставки відповідно до плану.

Експортні ціни на вугілля знизились до 7-річних мінімумів, що спричинило збитки більшості вугільних компаній у Росії.

Через санкції видобуток скоротився, зокрема в Кемеровській області на 15,8 млн тонн, до 198,4 млн тонн, а експорт Кузбасу зменшився на 10%, до 102 млн тонн.

У світі спостерігається зниження попиту на вугілля, оскільки дедалі більше країн відмовляються від його використання через “зелений порядок денний”.

У застосунку “Дія” до 08:00 20 січня тимчасово не працюватимуть деякі послуги через технічні роботи на серверах Мін’юсту.

Інвестиційний договір щодо передачі ділянки Національного ботанічного саду імені Гришка в Києві під забудову буде розірвано.

Інавгурацію обраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, яка відбудеться в понеділок, 20 січня, перенесуть у приміщення через низькі температури, що очікуються в Вашингтоні.

Срібний призер Олімпіади-2024 зі спортивної гімнастики Ілля Ковтун прийняв рішення змінити спортивне громадянство. Український гімнаст подав заяву на отримання громадянства Хорватії, про що повідомив головний тренер національної збірної Владімір Маджаревич.

Президент України провів засідання Ставки, на якому було обговорено питання щодо розвитку виробництва зброї, зокрема дронів, ракетних систем та технологічних компонентів для армії. Уряд працює над збільшенням виробничих потужностей і закупівель в Україні.