Експосадовець МОН Василенко, що висміював незалежність України, отримав підозру
Джерело: пресслужба Київської міської прокуратури
Експосадовець Міністерства освіти і науки Андрій Василенко отримав підозру у приниженні національної честі та гідності українців (ч. 1 ст. 161 КК України) за пост, в якому висміяв незалежність України.
Санкція статті передбачає “штраф від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого”.
Слідством встановлено, що підозрюваний на власній сторінці в соціальній мережі Facebook розмістив публікацію із заголовком “Про выход Украины и прибалтийских республик из состава СССР. Лонгрид”.
Зокрема, у дописі посадовець зауважував, що незалежність не всім колишнім республікам СРСР пішла на користь. А незалежність України назвав “кидаловом” і розкритикував листівки, які агітували голосувати за вихід України з СРСР 1 грудня 1991 року, стверджуючи, що люди голосували не за незалежність, а за обіцянки швидкого збагачення.
На той час Василенко перебував на посаді державного експерта у групі з питань цифрової трансформації освіти і науки.
І виявився новоявлений громадянин незалежної України із відомим органом у певній частині тіла. З х*ром у дупі, якщо прямо – написав він.
Також він вважає, що не лише українці показали свою “мудрість” у 1991 році, а й країни Балтії – Литва, Латвія та Естонія, які “не знали, що творили”.
Радянська окупація – це найкраще, що могло статися з Литвою, – написав Василенко.
У прокуратурі зазначили, що наступного місяця після публікації Василенка звільнили з МОН.
Зауважимо, 14 вересня 2023 року глава МОН Оксен Лісовий підписав наказ про звільнення Андрія Василенка. З 15 вересня той більше не перебував на жодній з посад у Міністерстві освіти і науки України.
Лісовий повідомив, що рішення стосовно звільнення Василенка ухвалено за результатами дисциплінарного провадження, яке порушили у Міністерстві напередодні.
- СБУ викрила місцеву жительку Херсона, яка протягом місяця коригувала російські повітряні удари по місту. Тепер їй загрожує довічне ув’язнення.
- У Донецькій області затримано жінку, яка передавала російським окупантам геолокацію з розташування підрозділів Сил оборони, що наступають під Бахмутом. Зловмисниці загрожує довічне ув’язнення.
- Контррозвідники СБУ у Дніпрі затримали учасника агентурної мережі Головного управління Генштабу армії РФ (відомого як ГРУ), який діяв під прикриттям волонтерського фонду.
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.
Начальника одного з територіальних сервісних центрів МВС України викрили на тому, що він під час повномасштабного вторгнення придбав елітні апартаменти в Грузії на суму до 82 тис. доларів та організував схему перепродажу автомобілів.
Цьогоріч месенджер Telegram заблокував рекордну кількість каналів, включаючи 702 тисячі з матеріалами про дитяче насильство.
26-річна Демі Аголія померла в лікарні Стамбула ще 8 січня, через три дні після операції з підтяжки сідниць (BBL), яку вона зробила в Туреччині. Смерть жінки настала внаслідок мікроскопічної жирової емболії, коли жир потрапив у кров, що спричинило серйозні ускладнення. Слідчі вказують, що смерть стала наслідком недбальства і низького рівня медичного догляду.
Головне управління розвідки повідомило, що залишки військового контингенту Росії з найвіддаленіших регіонів Сирії стягують до баз, де військові РФ пиячать та мародерять.