Експрем’єра Пакистану засудили до трьох років ув’язнення у справі про корупцію — CNN

Джерело: CNN.

Cуд визнав колишнього прем’єр-міністра Пакистану Імрана Хана винним у корупції й засудив до трьох років позбавлення волі.

Після рішення суду посадовець був заарештований у своєму будинку в Лахорі.

Судовий процес пов’язаний з розслідуванням, проведеним виборчою комісією, яка засудила Хана за незаконний продаж державних подарунків під час його перебування на посаді прем’єр-міністра в період з 2018 по 2022 рік.

Експрем’єра Пакистану засудили до трьох років ув’язнення і зобов’язали його виплатити штраф у розмірі 100 тисяч рупій (близько 45 тисяч гривень).

Крім того, Імрана Хана позбавили права у майбутньому обіймати будь-які політичні посади.

На це рішення Верховного суду була подана апеляція від імені Хана. Колишній прем’єр-міністр неодноразово заперечував усі правопорушення.

70-річного Хана минулого року було усунено парламентом через вотум недовіри, і відтоді пір він очолив популярну кампанію проти нинішнього уряду на чолі з прем’єр-міністром Шехбазом Шаріфом, звинувачуючи його в змові з вищим військовим керівництвом, щоб усунути його з посади та тримати «під замком» поза політикою.

У травні його арешт і короткочасне затримання в окремій справі викликали жорстокі сутички між його прихильниками та поліцією. Під час заворушень було затримано кількох високопоставлених лідерів партії.

Імран Хан також висунув звинувачення в тому, що уряд співпрацював зі США в змові з метою усунення його з посади. Однак обидві сторони це твердження відкинули.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.