Експрезидентка Тайваню вважає, що Україні більше потрібна зброя від США, ніж Тайбею

Джерело: The Guardian

Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.

Виступаючи на Галіфаксському форумі з міжнародної безпеки в Канаді, Цай зазначила, що Тайвань має більше часу для підготовки до потенційної загрози з боку Китаю. Тоді як для України допомога є критичною вже зараз.

“Перемога України стане найефективнішим стримуючим фактором для майбутньої агресії”, – переконана колишня президентка Тайваню.

Колишня президентка висловила думку, що військова підтримка України з боку США здатна вплинути на рішення Китаю щодо можливого нападу на Тайвань. Вона додала, що Тайвань активно зміцнює свою обороноздатність, зокрема, збільшивши оборонний бюджет на 80% за останні вісім років, досягнувши рекордних 19 мільярдів доларів у 2024 році.

На тлі цих заяв Китай продовжує розглядати Тайвань як частину своєї території та періодично проводить масштабні військові навчання поблизу острова, моделюючи потенційний напад. Попри відсутність офіційного дипломатичного визнання, США залишаються ключовим союзником і постачальником зброї для Тайваню.

Тайвань на сьогодні стикається з викликами через позицію новообраного президента США Дональда Трампа. Останній закликав острів збільшити витрати на оборону до 10% ВВП, зазначаючи, що Тайвань “має заплатити”. Цай Ін Вень не дав прямої відповіді на це питання, лише зазначивши, що Тайваню складно прийняти “довільну цифру”.

Джерело: Eurogamer  Оглядач ігрового порталу Eurogamer Брендан Колдвелл заявив, що українська гра “S.T.A.L.K.E.R. 2” демонструє…

Росія використовує північнокорейських солдатів і зброю з Ірану, а це означає, що Третя світова війна вже почалася, заявив лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко під час Політичної асамблеї Європейської народної партії на Мальті.

Адміністрація Джо Байдена активно посилює військову підтримку України напередодні інавгурації Дональда Трампа, що може зміцнити позиції новообраного президента США у переговорах щодо закінчення війни.

Королівські родини різних країн традиційно володіють багатствами, розміри яких вражають. Від палаців з сотнями кімнат до розкішних автопарків і ювелірних прикрас, їхні витрати сягають небачених масштабів.

Американський мільярдер Ілон Маск давно обіцяв, що протягом наступних тридцяти років людство може заселити Марс. Утім Біолог Келлі та художник Зак Вайнерсміти у книзі “Місто на Марсі: чи можемо ми заселити космос, чи маємо ми заселити космос, і чи справді ми продумали це?” зібрали кілька аргументів проти.