Ексредактор The Washington Post звинуватив власника видання Безоса у «зраді свободи слова»

Джерело: The Guardian

Колишній редактор газети The Washington Post Марко Барон заявив, що “шокований” діями власника видання, мільярдера Джефа Безоса, який вирішив змінити тематику розділу думок.

За словами Барона, такий крок звузить редакційну направленість і є “зрадою самої ідеї свободи слова”.

“Я не думаю, що (Безос) хоче мати редакційну сторінку, яка регулярно атакуватиме Дональда Трампа”, – вважає Барон.

26 лютого Безос надіслав працівникам WP електронний лист в якому повідомив про зміну фокуса редакційної частини видання. Тепер вітатимуть лише ті думки, які підтримують і захищають “особисті свободи” та “вільний ринок”, а інші думки “будуть опубліковані іншими”.

Таке рішення було розкритиковано і призвело до того, що редактор відділу думок у WP Девід Шиплі звільнився. Барон, який працював у виданні з 2012 по 2021 рік та є однією з найшанованіших фігур в американській журналістиці, також розкритикував Безоса.

“У Post існує давня традиція мати різні погляди на сторінках для думок, і це частина її спадщини. Безос підтримував це відтоді, як придбав газету, він виступав за це всередині, але його останнє рішення є справжньою зрадою спадщини Post та зрадою самої ідеї вільного висловлювання”.

Барон додав, що новинні організації традиційно дотримуються принципу свободи слова, допускаючи широкий спектр статей у розділі думок. Але рішення Безоса “діє точно навпаки” та “ганьбить свободу слова, яка є ґрунтом особистої свободи американців”.

За словами ексредактора, Безос, відколи став власником газети у 2013 році, “мінімально” брав участь у роботі редакційної сторінки розділу думок та спілкувався з її редактором “один раз на кілька тижнів”.

Тоді мільярдер вважав, що у розділі думок повинно бути “широке різноманіття думок”, а сам розділ повинен “показувати той тип дебатів, які ми бачимо у країні щоденно”. Такий підхід Безоса цінувався читачами.

“Але тепер він відступив від цього, і не просто відступив, він чітко сказав, що альтернативні думки там навіть не допускатимуть”.

Тепер Безос прагне, аби у розділі думок були представлені консервативніші чи лібертаріанські погляди.

“Він каже, що інші погляди ніколи не повинні висвітлюватись. Для мене це послання – зневага, я б сказав, неповага до поглядів інших людей”.

На думку Барона, Безос боїться “репресій” з боку президента США Дональда Трампа та його адміністрації. Цей страх торік змусив його вперше за 30 років відмовитись від підтримки одного з кандидатів у президенти.

Барон вважає, що такі кроки свідчать про те, що “Трамп мститиме своїм ймовірним політичним ворогам” додавши, що Безос завжди вважався таким у більшості саме через публікації у WP. Зараз, додав ексредактор, Безос прагне налагодити відносини з Білим домом.

Він зауважив, що кількість читачів видання може зменшитись, оскільки людям буде нецікаво отримувати читати однакові думки.

При цьому Барон зазначив, що не бачить доказів втручання Безоса у висвітленні новин і висловив сподівання, що він ніколи цього не зробить.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.