Енергоатом готується добудувати АЕС на Черкащині

Джерело: Енергоатом

Компанія “Енергоатом” почала підготовку до реалізації проєкту будівництва Чигиринської АЕС.

У межах енергетичної стратегії України до 2050 року “Енергоатом” зараз шукає нові майданчики для будівництва атомних станцій. Найперспективнішим з них вважають Чигиринський, де планують звести чотири нові енергоблоки за технологією AP1000.

Вже зроблено перший крок – під час засідання позачергової 51-ї сесії депутати Чигиринської міської ради ухвалили рішення щодо:

  • надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування “Енергоатому”;
  • передачу земельних ділянок загальною площею 38,1493 га в постійне користування “Енергоатому”.

“Енергоатом має намір відродити Орбіту, зробивши її одним із найсучасніших містечок на кшталт Нетішина, Южноукраїнська чи Вараша. Успішна реалізація цих планів є вагомою інвестицією у повоєнне відновлення та підтримку енергетичної безпеки держави”, – розповів керівник Енергоатома Петро Котін.

Довідка: Чигиринська АЕС – незавершений проєкт атомної електростанції, що знаходиться в Черкаському районі Черкаської області, неподалік від міста Чигирин. Ідея будівництва з’явилася ще в 1970-х роках.  Тоді навіть почалося зведення селища Орбіта для працівників станції, яке нині стоїть занедбаним. У 2005 році знову підняли питання про відновлення будівництва, але воно так і не розпочалося.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Служба безпеки зібрала докази проти дев’яти воєнних злочинців РФ, причетних до масових катувань мирних жителів під час тимчасової окупації Київщини.

Завтра, 2 липня, в Індії на триденній конференції за участі понад сотню буддійських релігійних лідерів покажуть відеозвернення лідера тибетських буддистів Далай-лами XIV.

Президент України Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

У Верховній Раді розглядають законопроєкт Кабінету Міністрів, який унеможливить використання освіти як способу уникнення мобілізації.