«Енергоатом» уклав договір страхування всіх чотирьох атомних станцій на випадок інциденту
Джерело: НАЕК «Енергоатом».
У червні “Енергоатом” уклав догорів щодо страхування всіх чотирьох атомних станцій України на випадок ядерного інциденту. Сума страхування склала 5 млрд грн, утім відшкодування у випадку аварії ЗАЕС можуть покрити лише після деокупації.
Запорізька атомна станція нині не контролюється Україною, тому страхове покриття надаватиметься з відкладальною умовою після звільнення від росіян. “Енергоатом” не контролює дії РФ, тому не може нести відповідальність за всі ядерні ризики, які можуть виникнути на окупованій ЗАЕС.
Інші АЕС працюють на підконтрольній Україні території, тому потенційне відшкодування діє повною мірою. Подібні угоди є стандартною світовою практикою.
В “Енергоатомі” наголосили, що дотримуються усіх вимог національного та міжнародного законодавства стосовно страхування цивільної відповідальності за заподіяну ядерну шкоду. Компанія підкреслила, що робить усе можливе для запобігання настання страхового випадку в умовах збройної агресії РФ проти України. Йдеться, зокрема, про окупацію росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької.
“…Відповідно до норм чинного законодавства, не підлягають обов’язковому відшкодуванню випадки заподіяння ядерної шкоди внаслідок ядерного інциденту, який спричинений, зокрема, воєнними діями, збройними конфліктами, громадянською війною, повстаннями, політичними або громадянськими заворушеннями, страйками, терористичними актами”, — йдеться у повідомленні.
Росіяни захопили ЗАЕС 4 березня 2022 року. 22 червня президент Володимир Зеленський заявляв про плани Росії влаштувати теракт на Запорізькій АЕС. 1 липня він казав, що ситуація на станції дуже складна – вона замінована, і там перебувають бойовики.
- Російські військові продовжують мінування Запорізької атомної електростанції та об’єктів на території станції. Наразі на територію ЗАЕС доставляються міни та вибухові речовини.
- Співробітники Служби безпеки України перехопили розмови агентів ФСБ, які готували теракти проти українських військових у Запорізькій області.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.