«Енергоатом» уклав договір страхування всіх чотирьох атомних станцій на випадок інциденту

Джерело: НАЕК «Енергоатом».

У червні “Енергоатом” уклав догорів щодо страхування всіх чотирьох атомних станцій України на випадок ядерного інциденту. Сума страхування склала 5 млрд грн, утім відшкодування у випадку аварії ЗАЕС можуть покрити лише після деокупації.

Запорізька атомна станція нині не контролюється Україною, тому страхове покриття надаватиметься з відкладальною умовою після звільнення від росіян. “Енергоатом” не контролює дії РФ, тому не може нести відповідальність за всі ядерні ризики, які можуть виникнути на окупованій ЗАЕС.

Інші АЕС працюють на підконтрольній Україні території, тому потенційне відшкодування діє повною мірою. Подібні угоди є стандартною світовою практикою.

В “Енергоатомі” наголосили, що дотримуються усіх вимог національного та міжнародного законодавства стосовно страхування цивільної відповідальності за заподіяну ядерну шкоду. Компанія підкреслила, що робить усе можливе для запобігання настання страхового випадку в умовах збройної агресії РФ проти України. Йдеться, зокрема, про окупацію росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької.

“…Відповідно до норм чинного законодавства, не підлягають обов’язковому відшкодуванню випадки заподіяння ядерної шкоди внаслідок ядерного інциденту, який спричинений, зокрема, воєнними діями, збройними конфліктами, громадянською війною, повстаннями, політичними або громадянськими заворушеннями, страйками, терористичними актами”, — йдеться у повідомленні.

Росіяни захопили ЗАЕС 4 березня 2022 року. 22 червня президент Володимир Зеленський заявляв про плани Росії влаштувати теракт на Запорізькій АЕС. 1 липня він казав, що ситуація на станції дуже складна – вона замінована, і там перебувають бойовики.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.