«Енергоатом» замовив переоцінку добудови Хмельницької АЕС за ₴28 млн – «Наші гроші»
Джерело: “Наші гроші”
НАЕК “Енергоатом” через свою філію “ВП “Атомпроектінжиніринг” замовив роботи з оцінки вартості будівництва енергоблоків Хмельницької атомної електростанції за майже 28 мільйонів гривень.
Згідно з даними у Prozorro, компанія за 27,93 млн гривень впродовж чотирьох місяців має скоригувати техніко-економічне обґрунтування будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.
На коригування, очікується, витратять 27,68 млн грн, а ще 246 тис. грн коштуватиме експертиза кошторисної документації від ДП “Держбудекспертиза”.
Згідно з договором, роботи оплачуватимуть протягом пів року після їхнього виконання, але виконавець може отримати 8,16 млн гривень авансу.
Виконавець — АТ “Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут “Енергопроект” — має оцінити вартість будівництва двох енергоблоків потужністю 1000 МВт, ядерне паливо ТВЗ Westinghouse для роботи енергоблоків та інфраструктуру.
Компанія отримала замовлення без торгів через “відсутність конкуренції з технічних причин”.
У 2016 році “Енергопроект” уже проводив коригування проєкту будівництва енергоблоків №3,4 ХАЕС. Тоді за це заплатили 4,82 млн грн.
- Міністерство енергетики України назвало брехнею слова народного депутата Ярослава Железняка. До цього Железняк звинуватив Міненерго в тому, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
- Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що Євросоюз не фінансуватиме будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.
- Три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.
- У “Прозорро” оприлюднили тендери Енергоатома на понад 450 млн грн для підготовки до будівництва на ХАЕС. Для влаштування будівельного містечка закупили конструкції на 100 млн грн: 60 споруд на 42,78 млн грн та 40 житлових будинків із меблями на 57,63 млн грн.
Гурт Kalush Orchestra опинився в центрі скандалу після відмови поширити збір коштів на дрон “Дзиґа” для українських військових.
Служба безпеки та Національна поліція затримали ще 17 організаторів “схем для ухилянтів” у різних регіонах України.
Репер Ye (Каньє Вест) назвав себе нацистом, а також згадав Ілона Маска, який на інавгурації президента США зробив жест, схожий на нацистське привітання.
Сьогодні, 7 лютого, Ігор Кизим заявив про свою відставку з посади посла України в Білорусі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 7 лютого. Загалом, від початку доби відбулося 67 бойових зіткнень.