Ера АІ-смарфонів: що зміниться у Apple та Google із запровадженням штучного інтелекту

Джерело: The New York Times 

Apple і Google за традицією щороку оголошують про певні оновлення програмного забезпечення. Але якщо раніше вони обмежувалися тільки “косметичними змінами” головного екрану або захистом конфіденційності, то тепер усе значно серйозніше.

Цього року компанії переформатують свою модель роботи під штучний інтелект. На щорічній конференції Apple показала безліч удосконалень, які плануються цієї осені для iOS 18, її операційної системи, яка працює на iPhone.

Головні новації від Apple у 2024-му будуть наступними:

  • оновлення версії голосового помічника Siri (з ним стане значно простіше розмовляти. Його долучать до системи Apple Intelligence – “великої мовної моделі”.
  • впровадження системи штучного інтелекту (вона створюватиме для користувачів резюме, веб-сайти та електронні листи, а також автоматично підсумує ваші аудіозаписи, проаналізує, чи є телефонна розмова шахрайством, і допоможе дітям виконати домашнє завдання)

АІ-технологія використовуватиме статистику та складні алгоритми, щоб вгадати, які слова належать написати, подібно до функції автозаповнення на вашому телефоні – той самий принцип, котрим керується відомий нам ChatGPT.

У Apple запевняють, що система матиме більше приватності, аніж приміром Gemini чи OpenAI, оскільки усі дані користувачів залишатимуться виключно на їх iPhone і нікуди не вийдуть за межі.

В свою чергу, оновлення дозволить Siri обробляти контекст розмови та допоможе користувачам більш природно говорити з віртуальним помічником. Також ця модель буде фактично навчена шукати у вашому фотоальбомі певні зображення за заданими параметрами. Якщо ви десь втратили ваше водійське посвідчення, або ідентифікаційний номер, то Apple запевняє:  Siri  залюбки допоможе його знайти.

Слід додати, що АІ також можна буде використовувати для написання програм, таких як Mail і Notes. У них можна виділяти текст для вичитки, або навіть переписати його в іншому стилі. Всім знайомий браузер Safari  також чекають оновлення – статті отримають розширений функціонал, і в них буде легше підбивати підсумки.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.