Ердоган і Зеленський обговорили продовження Чорноморської зернової угоди
Джерело: Aljazeera
У п’ятницю, 21 липня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган разом з президентом України Володимиром Зеленським провели телефонну розмову та обговорили деталі продовження зернової угоди.
“Лідери детально обговорили продовження Угоди про Чорноморський зерновий коридор під час телефонної розмови, яка відбулася на прохання Президента України Зеленського”, – повідомили в офісі президента Туреччини.
Під час розмови Ердоган підкреслив, що Туреччина докладає “інтенсивних зусиль” для збереження миру.
“Ми скоординували зусилля щодо відновлення роботи Чорноморської зернової ініціативи. Розблокування “зернового коридору” є абсолютним пріоритетом”, – зазначив Зеленський.
- Сьогодні, 21 липня, президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили захист українських портів від ворожих атак.
- Вночі 21 липня – четверту ніч поспіль – російські окупанти атакували Одеську область. Ціллю загарбників знову стало українське зерно.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ абсолютно свідомо цілить в інфраструктуру “зернової угоди”.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.
4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.
У Києві провели акцію на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває” у 87-му роковину розстрілу української інтелігенції в урочищі Сандармох, у Карелії.
4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.
У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.