Ердоган і Зеленський обговорили продовження Чорноморської зернової угоди

Джерело: Aljazeera

У п’ятницю, 21 липня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган разом з президентом України Володимиром Зеленським провели телефонну розмову та обговорили деталі продовження зернової угоди.

“Лідери детально обговорили продовження Угоди про Чорноморський зерновий коридор під час телефонної розмови, яка відбулася на прохання Президента України Зеленського”, – повідомили в офісі президента Туреччини.

Під час розмови Ердоган підкреслив, що Туреччина докладає “інтенсивних зусиль” для збереження миру.

“Ми скоординували зусилля щодо відновлення роботи Чорноморської зернової ініціативи. Розблокування “зернового коридору” є абсолютним пріоритетом”, – зазначив Зеленський.

Міжнародний демократичний союз у підсумковій резолюції, ухваленій у Вашингтоні, висловив всебічну підтримку Україні, закликавши світових лідерів допомагати нашій країні до перемоги над РФ. Міжнародні організації за участі американських конгресменів також стурбовані тим, що українська влада відмовила главі “Європейської Солідарності” Петру Порошенку взяти участь у Форумі IDU.

Очільник МЗС Великої Британії Девід Камерон заявив, що є вагомі аргументи для конфіскації заморожених російських активів і витрати їх на відновлення України.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському – через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.