Ердоган сприятиме ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО

Джерело: Reuters

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що намагатиметься максимально сприяти парламентській ратифікації членства Швеції в НАТО, водночас додав, що Стокгольм все ще “не вжив достатніх заходів стосовно курдських бойовиків”.

Минулого місяця Ердоган подав до парламенту для ратифікації законопроєкт про схвалення заявки Швеції на членство в НАТО, цей крок привітали Альянс і Стокгольм. Спочатку Туреччина висунула заперечення, заявляючи, що Швеція приховує групи, які вона вважає терористичними.

Виступаючи перед журналістами, Ердоган пояснив, що Стокгольм вжив певних заходів відносно протестів, організованих забороненою Робітничою партією Курдистану (РПК), але не щодо діяльності РПК у Швеції.

Нашим обов’язком було подати це до парламенту на першому етапі, ми це зробили, — зазначив Ердоган.

Він також додав, що заплановані переговори в парламенті про державний бюджет Туреччини на 2024 рік тепер матимуть пріоритет, припускаючи, що затвердження членства Швеції в НАТО може бути не швидким.

Водночас, глава Туреччини наголосив, що намагатиметься максимально сприяти роботі щодо ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО.

Ми намагатимемось демонструвати позитивні зусилля, наскільки це можливо на цей момент, якщо наші партнери ставляться до нас позитивно.

Законопроєкт має бути схвалений парламентським комітетом закордонних справ перед голосуванням генеральної асамблеї. Тоді Ердоган підпише закон.

Зауважимо, 23 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган подав на ратифікацію до парламенту протокол про вступ Швеції до НАТО.

Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.