Президент Туреччини передав у парламент протокол про вступ Швеції до НАТО

Джерело: пресслужба президента Туреччини

23 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган подав на ратифікацію до парламенту протокол про вступ Швеції до НАТО.

Ердоган тривалий час відкладав ратифікацію членства Швеції, звинувачуючи Стокгольм у надто м’якому ставленні до “курдських бойовиків” та інших груп, які, на його думку, є загрозою безпеці.

Швеція та її сусідка Фінляндія, шукаючи захисту під парасолькою безпеки НАТО, відмовилися від військової позаблоковості після того, як глава РФ Володимир Путін наказав своїм військам вдертися в Україну в лютому 2022 року.

Усі 31 член НАТО мають підтримати членство Швеції. У квітні до військового альянсу приєдналася Фінляндія.

Стокгольм нещодавно висловив сподівання, що турецькі законодавці ратифікують заявку на вступ до НАТО у жовтні, як було домовлено на саміті НАТО в липні.

Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.

Міністр закордонних справ Туреччини заявив, що Анкара і Будапешт тісно співпрацюють у цьому питанні.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.