Ердоган закликав «впустити Туреччину в ЄС» в обмін на приєднання Швеції до НАТО

Джерело: Politico

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив 10 липня, напередодні головного саміту членів НАТО, що Європейський Союз має відкрити Анкарі шлях до вступу до європейської спільноти до того, як турецький парламент схвалить заявку Швеції на приєднання до Альянсу.

Спочатку прокладіть шлях для Туреччини в Європейський Союз, а потім прокладемо шлях для Швеції, так само, як для Фінляндії, – наголосив турецький лідер у своїй промові у стамбульському аеропорту перед вильотом на саміт НАТО у Вільнюсі.

Разом з тим, додав Ердоган, він використає саміт, щоб “повторити заклик до союзників, які вводять санкції та обмеження проти Туреччини, відмовитися від цієї помилки”.

Ми віримо, що якнайшвидше завершення війни справедливим і тривалим миром ще більше сприятиме процесу членства України в НАТО, – продовжив він.

9 липня, під час двосторонньої розмови з президентом США Джо Байденом, президент Туреччини закликав країни-члени ЄС надіслати “чітке та рішуче повідомлення” на підтримку приєднання Анкари до блоку з 27 членів.

Своєю чергою, канцлер Німеччини Олаф Шольц відхилив вимогу Ердогана пов’язати вступ Швеції до НАТО з членством Туреччини в ЄС.

Туреччина отримала статус кандидата в ЄС ще у 1999 році, але відтоді прогрес загальмувався через попередження Брюсселя, що Анкара зволікала з основними реформами судової системи та повноважень офісу президента в минулі роки.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

24 квітня у Дніпровському районному суді обрали запобіжний захід усім чотирьом підліткам, котрі побили військового у столичному Гідропарку. Так, троє 17-річних перебуватимуть під цілодобовим домашнім арештом, тоді як 15-річного відправили під нічний домашній арешт до 19 червня.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Головний виконавчий продюсер програми “60 хвилин” на CBS News Білл Оуенс йде у відставку через занепокоєння щодо редакційної незалежності на тлі судової тяганини з президентом США Дональдом Трампом.