Естонія допоможе Україні у розбудові енергетичної інфраструктури

Джерело: Міненерго

Під час зустрічі заступника міністра енергетики України Романа Андарака з представниками естонської делегації стало відомо, що Естонія допоможе Україні у розбудові енергетичної інфраструктури.

Участь у зустрічі взяли заступник голови місії Посольства Естонії в Україні Вагур Соосаар, менеджерка Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Ева-Марія Лійметс та генеральний директор Hepta Airborne Анрі Клеммер.

Сторони обговорили допомогу естонських партнерів у відновленні об’єктів української енергетики після російських атак, а також напрямки співпраці для посилення гнучкості і стійкості енергосистеми.

Зокрема, представники естонської сторони наголосили, що готові й надалі підтримувати український енергосектор.

Наразі опрацьовується питання доставлення в Україну багатотонної партії допомоги.

Роман Андарак подякував Естонії за вже надану допомогу українському енергосектору, зокрема 15 вантажів енергетичного обладнання загальною вагою близько 225 тонн (силові трансформатори,  трансформатори струму і напруги).

Заступник міністра ознайомив естонську сторону з поточною складною ситуацією в енергосистемі після посилення масованих російських атак на енергосектор, розповів про заходи для відновлення пошкоджених об’єктів та нарощування генеруючих потужностей.

Окрему увагу під час зустрічі сторони приділили реалізації проєктів співпраці з Естонським агентством розвитку співробітництва (ESTDEV) з питань реконструкції енергетичної інфраструктури України.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.