Естонія допоможе Україні у розбудові енергетичної інфраструктури

Джерело: Міненерго

Під час зустрічі заступника міністра енергетики України Романа Андарака з представниками естонської делегації стало відомо, що Естонія допоможе Україні у розбудові енергетичної інфраструктури.

Участь у зустрічі взяли заступник голови місії Посольства Естонії в Україні Вагур Соосаар, менеджерка Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Ева-Марія Лійметс та генеральний директор Hepta Airborne Анрі Клеммер.

Сторони обговорили допомогу естонських партнерів у відновленні об’єктів української енергетики після російських атак, а також напрямки співпраці для посилення гнучкості і стійкості енергосистеми.

Зокрема, представники естонської сторони наголосили, що готові й надалі підтримувати український енергосектор.

Наразі опрацьовується питання доставлення в Україну багатотонної партії допомоги.

Роман Андарак подякував Естонії за вже надану допомогу українському енергосектору, зокрема 15 вантажів енергетичного обладнання загальною вагою близько 225 тонн (силові трансформатори,  трансформатори струму і напруги).

Заступник міністра ознайомив естонську сторону з поточною складною ситуацією в енергосистемі після посилення масованих російських атак на енергосектор, розповів про заходи для відновлення пошкоджених об’єктів та нарощування генеруючих потужностей.

Окрему увагу під час зустрічі сторони приділили реалізації проєктів співпраці з Естонським агентством розвитку співробітництва (ESTDEV) з питань реконструкції енергетичної інфраструктури України.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.