Естонія пропонує сусіднім країнам запровадити спільне ембарго на торгівлю з РФ

Джерело: ERR

Естонія пропонує сусіднім країнам запровадити спільне торговельне ембарго щодо Росії.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що прикордонним країнам необхідно запровадити єдине торговельне ембарго щодо РФ, додавши, що ключовою у цьому питанні є позиція Фінляндії.

Однак, за словами прем’єрки, сусідні країни поки що не підтримали пропозицію Естонії. За її словами, ключовою державою в цьому питанні є Фінляндія.

Кая Каллас поки що не обговорювала це питання з фінським прем’єр-міністром Петтері Орпо, але планує це зробити.

Зазначимо, що щодня з Естонії до РФ завозять електроніку, заводське обладнання, продукти харчування та пластмаси.

За словами міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкна, Таллінн не може самостійно перекрити кордон, інакше постраждають естонські підприємства. Також він зазначив, що обмеження щодо торгівлі слід обговорити з міністрами закордонних справ Польщі, Литви, Латвії та Фінляндії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.