Естонія та Норвегія розглядають можливість закриття кордону з РФ

Джерело: Postimees

16 листопада керівник прикордонної служби Естонії Вейко Коммусаар повідомив, що країна розглядає можливість часткового або ж цілковитого закриття пропускних пунктів на кордоні з Росією.

Коммусаар зауважив, що Таллінн знав про рішення Гельсінкі зупинити роботу чотирьох КПП через неконтрольований потік мігрантів. Він пояснив, такий крок може привести до того, що особи, які досі збиралися біля цих кордонів, прямуватимуть до естонських прикордонних переходів.

Влада уважно стежить за ситуацією і готова запобігти будь-якій нелегальній міграції у разі потреби, що може означати часткове або повне закриття пунктів пропуску, — наголосив він.

Також зауважимо, що раніше схожу заяву зробила міністерка юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель. Країна має єдиний пункт прикордонного контролю із Росією у Стурскугу.

Вона пояснила, що поки ажіотажу на КПП не спостерігається.

Одначе, ми уважно стежимо за ситуацією, і, можливо, у разі потреби буде доцільно закрити кордон у найкоротші терміни, — наголосив Мель.

Зазначимо, 16 листопада прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що країна закриє чотири з дев’яти пунктів пропуску на кордоні з Росією 18 листопада, щоб зупинити неконтрольований потік мігрантів до скандинавської країни.

Чотири пункти пропуску, усі на південному сході Фінляндії, зазвичай є найбільш завантаженими між двома країнами.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

В Україні триває 780-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 452 тисячі осіб.

Видання The Economist припустило, як зміниться ситуація у Європі, якщо Україна програє у боротьбі з російським агресором.