Фінляндія закриває чотири пункти пропуску на кордоні з РФ, обмежуючи потік мігрантів
Джерело: Reuters
Фінляндія закриє чотири з дев’яти пунктів пропуску на кордоні з Росією 18 листопада, щоб зупинити неконтрольований потік мігрантів до скандинавської країни, заявив прем’єр-міністр Петтері Орпо.
Своєю чергою, міністерка юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель зазначила, що сусідня Норвегія, яка має спільний кордон з Росією в Арктиці, також готова закрити свій кордон у найближчій перспективі, якщо це буде необхідно.
15 листопада президент Фінляндії повідомив, що зростання кількості прохань про надання притулку особами, що прибувають на східний кордон, виглядає як помста Росії за оборонну співпрацю Фінляндії зі Сполученими Штатами.
Фінляндія, країна Європейського Союзу, чий вступ до альянсу НАТО цього року після десятиліть позаблокового статусу розлютила Москву, має спільний кордон з РФ протяжністю 1340 км.
Інструменталізація мігрантів Росією є ганебною. Я повністю підтримую заходи, вжиті Фінляндією, — зазначила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, подякувавши фінській прикордонній службі “за захист європейських кордонів”.
Чотири пункти пропуску, усі на південному сході Фінляндії, зазвичай є найбільш завантаженими між двома країнами.
Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.
Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.
- З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулює ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.
- Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
- В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів.
- Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий — Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.